Іоасаф — Енциклопедія Сучасної України

Іоасаф

ІОАСА́Ф (Губень Петро Іванович; 08. 04. 1961, с. Кути Маньків. р-ну Черкас. обл.) – церковний діяч УПЦ МП. Канд. богослов’я (2002). Ордени св. Димитрія Солунського (2001), преподобного Нестора-літописця (2004), св. рівноапостол. князя Володимира (2006). Закін. Київ. духовні семінарію (1994) та академію (1998). Відтоді – у Київ. духов. академії і семінарії: від 2006 – доц. каф. канон. права. 28 липня 1995 хіротонізов. на диякона, 9 листопада 1997 – священика, 27 березня 1998 прийняв чернечий постриг, 1999 возвед. у сан ігумена, 2000 – архімандрита. 14 грудня 2007 признач. архієреєм новоствор. Новокахов. єпархії, 16 грудня висвяч. у сан єпископа Новокаховського і Бериславського, від квітня 2009 – єпископ Новокаховський і Генічеський.

Статтю оновлено: 2011
Цитувати статтю
І. Ганчин . Іоасаф // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2011. URL: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=12527 (дата звернення: 05.03.2021).