Іона - Енциклопедія Сучасної України
Beta-версія
Іона

ІО́НА (Черепанов Максим Олександрович; 29. 12. 1971, Київ) – церковний діяч УПЦ МП. Навч. у Київ. мед. ін-ті (1989–92), закін. Київ. духовні семінарію (1999) та академію УПЦ МП (2002). Від 1992 – у Києво-Печер. Свято-Успен. лаврі, від 1993 – у Київ. Свято-Троїц. Іонин. монастирі: від 1999 – намісник у сані архімандрита. 30 березня 1995 прийняв чернечий постриг, 15 квітня рукопоклад. у сан диякона, 24 серпня постриж. у малу схиму, 27 серпня висвяч. на пресвітера, 22 січня 1997 возвед. у сан ігумена. 10 вересня 2011 хіротонізов. на єпископа Обухівського, вікарія Київ. єпархії. Голова Синодал. відділу у справах молоді УПЦ (від 2010), гол. ред. ж. «Отрок.ua».

В. В. Зуєва

Стаття оновлена: 2011