Зайферт Ігор Андрійович — Енциклопедія Сучасної України

Зайферт Ігор Андрійович

ЗА́ЙФЕРТ Ігор Андрійович (07. 12. 1909, с. Наталівка, нині у складі Харкова – 03. 10. 1972, м. Детройт, шт. Мічиґан, США) – співак (тенор). Закін. Харків. консерваторію (1941; кл. М. Михайлова). Відтоді був солістом Харків. філармонії та опер. театру. Згодом разом з Б. Гмирею і Г. Жуковським організував опер. театр у Полтаві, де виконував провідні партії. Виступав також з концертами у Харкові, Полтаві, Кам’янці-Подільському та ін. містах. Влітку 1943 емігрував на Зх., деякий час перебував у Львові, згодом у таборах для переміщ. осіб в Німеччині. Від 1946 – соліст Укр. опер. ансамблю під кер-вом Б. П’юрка у Мюнхені; грав в операх та оперетах, зокрема «Тоска» Дж. Пуччіні, «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Паяци» Р. Леонкавалло, «Циганський барон» Й. Штраусса, «Ноктюрн» М. Лисенка та ін. Водночас виступав з концертами у складі ансамблю з 4-х співаків «Дума». Згодом був солістом Капели бандуристів ім. Т. Шевченка під кер-вом Г. Китастого, у складі якої 1949 виїхав до США. У концерт. репертуарі – арії з опер, пісні укр. і зарубіж. композиторів, укр. нар. пісні і думи. На амер. фірмах записав низку романсів М. Лисенка, Д. Січинського, нар. пісню, а також арії з опер зарубіж. композиторів.

Партії: Андрій («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Петро («Наталка Полтавка» М. Лисенка), Ленський («Євгеній Онєгін» П. Чайковського), Пінкертон («Мадам Баттерфляй» Дж. Пуччіні), Хозе («Кармен» Ж. Бізе), Турідду («Сільська честь» П. Масканьї).

Літ.: Неділько О. Пам’яті Ігоря Зайферта // Свобода. Джерсі-Сіті; Нью-Йорк, 1972, 17 жовт.; Гарасевич М. Ігор Зайферт // Овид. Чикаґо, 1973. Ч. 2; Наш театр: Кн. діячів укр. театр. мист-ва: 1915–91. Т. 2. Нью-Йорк; Париж; Сідней; Торонто, 1992.

П. З. Гуцал

Статтю оновлено: 2010

Покликання на статтю
П. З. Гуцал . Зайферт Ігор Андрійович // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2010. URL: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=14507 (дата звернення: 21.06.2021)