Зольне — Енциклопедія Сучасної України

Зольне

ЗО́ЛЬНЕ – кіммерійське курганне поховання. Відкрив 1959 у передгір’ї Криму на невеликому водорозділі за 1,5 км на Пд.-Зх. від р. Салгир побл. с. Зольне Сімфероп. р-ну (нині зняте з обліку) А. Щепинський. Могила – прямокутна яма глиб. до 2,6 м, обставлена вздовж стін стовпчиками і перекрита на 0,8 м вище дна дерев’яним настилом. Серед супровід. речей виявлені чорнолощена посудина кизил-кобин. типу, короткий заліз. меч, точил. брусок. На перекритті могили знайдені бронз. наконечники стріл, вудила з двокільчастими кінцями та трипетельчастими псаліями, набір вуздеч. кістяних блях з різьбленим орнаментом і червоною інкрустацією. Датоване кін. 8 – поч. 7 ст. до н. е.

Літ.: Щепинский А. А. Погребение начала железного века у Симферополя // Краткие сообщения Ин-та археологии АН УССР. 1962. Вып. 12.

С. В. Махортих

Статтю оновлено: 2010

Покликання на статтю
С. В. Махортих . Зольне // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2010. URL: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=17044 (дата звернення: 15.05.2021)