Гомін — Енциклопедія Сучасної України

Гомін

«ГОМ́ІН» – український чоловічий хор. Засн. 1988 у Львові з ініціативи О. Цигилика (гол. диригент). Від 2003 має статус муніципального. У репертуарі – програми: «Хорові твори українських та зарубіжних композиторів», «Духовна музика», «Хорові твори на вірші Т. Шевченка», «Українські патріотичні пісні», «Хорові твори сучасних композиторів» та ін. Кращі твори з репертуару «Г.» записані на аудіокасетах, компакт-дисках. Лауреат низки нац. конкурсів хор. музики. Учасник міжнар. фестивалів духов. та нар. музики. Гастролі у США, Іспанії, Франції, Німеччині, Польщі, Італії, Чехії, Словаччині та ін. Постій. учасник громад.-політ., реліг. і мист. заходів у Львові та на Львівщині. Неодноразово брав участь у співі Літургій та ін. богослужбових відправах в Україні та за кордоном. Виступав із хорами «Гомін» (м. Манчестер, Велика Британія), «Прометей» (м. Філадельфія, США) та ін. З «Г.» співпрацювали В. Ігнатенко, С. Степан, О. Громиш, О. Сидір та ін.

Літ.: Стельмащук С. Приклад єднання подають хори «Гомін» // Франк. криниця. 1996, 15, 22, 29 серп.; Луців В. Ювілейний концерт хорів «Бурлака» і «Гомін» в Лондоні // Укр. думка. 1997, 18 груд.

Я. І. Бабуняк

Статтю оновлено: 2006

Покликання на статтю
Я. І. Бабуняк . Гомін // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. URL: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=30745 (дата звернення: 15.04.2021)