Господарство військове (корабельне) - Енциклопедія Сучасної України
Beta-версія
Господарство військове (корабельне)

ГОСПОДА́РСТВО ВІЙСЬКО́ВЕ (КОРАБЕ́ЛЬНЕ) – матеріально-технічна база військових частин (кораблів) і з’єднань. Г. в. (к.) необхідне для задоволення матеріал.-побут. і культур. потреб особового складу; забезпечення бойової підготовки та вихов. роботи; правильної експлуатації, обслуговування й збереження озброєння, військ. техніки, майна тощо. Оскільки від його стану знач. мірою залежить бойова готовність військ, правильне ведення і всебіч. розвиток Г. в. (к.) є одним із прямих обов’язків ком-рів і нач. усіх рівнів.

У ЗС України Г. в. (к.) організовується і ведеться відповідно до вимог Конституції та законів України, постанов ВР і КМ, військ. статутів, наказів і директив Міністра оборони, ін. нормативно-правових актів. Його основу складають об’єкти госп., тех. і мед. призначення, а також об’єкти, що забезпечують бойову та гуманітарну підготовку, виховну і культурно-просвітниц. роботу. До першої групи належать всі види військ. складів і комор із запасами матеріал.-тех. засобів, казарменно-житл. фонд, парки, майстерні, мед. пункти, аеродромні, портові та ін. споруди, їдальні, хлібозаводи, підсобні госп-ва, заклади торг.-побут. обслуговування, земел. ділянки, комунал. споруди тощо. До другої групи входять полігони, танкодроми, стрільбища, тири, навч. поля і м-ка, спорт. споруди тощо. Для проведення культурно-масової і вихов. роботи використовують клуби військ. частин, центри культури, просвіти та дозвілля (Будинки офіцерів), військ. музеї і б-ки, народознавчі світлиці, друкарні військ. преси, кінобази тощо.

Об’єкти Г. в. (к.) обслуговуються силами і засобами відповід. служб, штат. тиловими та ін. підрозділами (частинами), а в разі необхідності – додатково наданими людьми й технікою військ. частин (кораблів) і з’єднань.

П. Д. Біленчук, В. М. Кочетков, В. Б. Міщенко

Стаття оновлена: 2006