Бойова підготовка - Енциклопедія Сучасної України
Beta-версія
Бойова підготовка

БОЙОВА́ ПІДГОТО́ВКА – комплекс заходів навчання особового складу, бойового злагодження підрозділів, частин, з’єднань, органів управління для ведення воєнних дій або виконання інших завдань згідно з їхнім призначенням. Б. п. організовується в з’єднаннях і частинах, а проводиться в підрозділах. Б. п. має забезпечити постійну готовність до вирішення бойових завдань за складних умов сучас. воєнних дій. Б. п. – процес навчання та виховання, який допомагає військовослужбовцям набути знання, уміння і навички, розвинути необхідні здібності та психол. стійкість. Б. п. проводиться у мирний і воєнний час. Заг. напрям Б. п. визначається військ. доктриною держави.

Орг-ція Б. п. – планове, системне навчання особового складу з’єднань, частин і підрозділів, здійснюване командирами, штабами та органами вихов. роботи. Вона передбачає заходи, найважливішими з яких є: визначення завдань і вимог до Б. п.; розбудова навч. процесу; розробка програм; планування способів всебічного забезпечення Б. п. та орг-ції контролю.

Вимоги до Б. п. викладаються в статутах, наказах і директивах Міністра оборони України, організац.-метод. указівках з Б. п. Сухопутних військ, настановах, програмах, курсах стрільби і водіння машин, збірнику нормативів з Б. п. (Див. також Бойова готовність).

В. В. Стрижевський

Стаття оновлена: 2004