Брилинський Юрій Богданович | Енциклопедія Сучасної України
Beta-версія

Брилинський Юрій Богданович


Брилинський Юрій  Богданович

БРИЛИ́НСЬКИЙ Юрій Богданович (25. 03. 1942, с. Бориня, нині смт Турків. р-ну Львів. обл.) – актор. Нар. арт. України (2019). Чл. НСТДУ (1967). Навч. у Львів. ун-ті (1960–64, відрах. з ідеол. причин). Від 1963 – у Львів. академ. театрі ім. М. Заньковецької. Актор широкого творчого діапазону. З успіхом виконує як комічні, так і драм. ролі. Для манери виконання Б. характерні глибокий аналітизм творення образів, органічність. З успіхом виступає і в муз. виставах, а також як читець-декламатор з програмами творів Т. Шевченка, В. Стефаника, П. Тичини, Є. Маланюка, О. Ольжича, В. Свідзинського.

Ролі: Кобзар («Гайдамаки» Т. Шевченка), Дмитро («Не судилось» М. Старицького), Сагайда («Прапороносці» за О. Гончарем), Недобитий («Невольник» М. Кропивницького), Карпо, Іван («Суєта», «Безталанна» І. Карпенка-Карого), Швейк («Пригоди бравого вояка Швейка» за Я. Гашеком), Геракл («Сьомий подвиг Геракла» О. Володіна), Кум («Народний Малахій» М. Куліша), Полоній («Гамлет» В. Шекспіра), Князь Білінський («Вічний раб» В. Шевчука), Дядько Лев («Лісова пісня» Лесі Українки), Виборний («Наталка Полтавка» І. Котляревського), Харет Васильович («Іменем землі і сонця» Й. Друце), Герб Такер («Хочу зніматись у кіно» Н. Саймона), Капелан («Дами і гусари» А. Фредро).

Літ.: Стельмах Б. Тоді ми всі були однодумцями: Розмова з актором-заньківчанином, заслуженим артистом України Юрієм Брилинським з нагоди його 60-річчя // Дзвін. 2002. № 3.

Статтю оновлено: 2019