Антоній - Енциклопедія Сучасної України
Beta-версія
Антоній

АНТО́НІЙ (Масендич Іван Іванович; 20. 04. 1961, с. Плаве, нині Плав’я Сколів. р-ну Львів. обл.) – церковний діяч. Закін. Івано-Фр. мед. уч-ще (1980), Моск. духовну семінарію (1985, заочно). Від 1982 служив у Владимир. єпарх. упр. Прийняв чернецтво 22 серпня 1982. Ігумен (від 28 грудня 1986). У серпні 1990 прийнятий до кліру УАПЦ, признач. митропол. адміністратором Рівнен. та Житомир. єпархії. Єпископ Рівненський і Житомирський (хіротонія у вересні 1990), потім – Рівненський і Острозький, керуючий справами Патріаршої канцелярії (1 грудня 1990), митрополит Переяславський і Січеславський (23 січня 1992). Ініціатор об’єднання УАПЦ з УПЦ, що завершилося створенням УПЦ КП (25 червня 1992). 1993 перейшов до УПЦ МП, згодом – до РПЦ. Єпископ Барнаульський та Алтайський РПЦ.

Пр.: Доколе мы будем сами себе враги? // Выбор судьбы. С.-Петербург, 1996.

Літ.: Перший монастир УАПЦ // Нар. воля. 1991, серп.

С. І. Білокінь

Стаття оновлена: 2001