Академія педагогічних наук України — Енциклопедія Сучасної України

Академія педагогічних наук України

АКАДЕ́МІЯ ПЕДАГОГІ́ЧНИХ НАУ́К УКРАЇ́НИ (АПНУ) – вища наукова організація з усього спектра проблем педагогіки і психології в Україні. Засн. у червні 1992 в Києві у складі 25 дійс. чл. і 45 чл.-кор. Президент АПНУ – В. Кремень (від грудня 1997). АПНУ координує в Україні н.-д. роботу з різних напрямків педагогіки та психології. Має 5 відділ.: теорії та історії педагогіки; дидактики, методики й інформ. технологій в освіті; психології, вікової фізіології та дефектології; педагогіки й психології проф.-тех. освіти; педагогіки та психології ВШ. Персон. склад АПНУ нараховує 47 дійс. чл. (див. Табл.) та 81 чл.-кор.

У складі АПНУ – Педагогіки інститут, Психології ім. Г. Костюка інститут, Педагогіки і психології професійної освіти інститут, Проблем виховання інститут, Дефектології інститут, Соціальної та політичної психології інститут, Вищої освіти інститут, Засобів навчання інститут, Післядипломної педагогічної освіти центральний інститут, Донецький інститут післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників, Методів навчання іноземних мов інститут, Київський європейський університет, а також наук. центри (гуманітар. освіти, укр. етнопедагогіки та народознавства), лаб. (інтегрованої освіти в Полтаві, пед. інновацій у Херсоні), експерим. майданчики (Саксаган. природничо-наук. ліцей у Кривому Розі, авторська шк.-комплекс № 3 м. Южне Одес. обл.) та ін.

Статтю оновлено: 2001
Цитувати статтю
М. Д. Ярмаченко . Академія педагогічних наук України // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. URL: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=43411 (дата звернення: 05.03.2021).