Костянтин - Енциклопедія Сучасної України
Beta-версія
Костянтин

КОСТЯНТИ́Н (Баґан Федір; 29. 07. 1936, м. Піт­тсбурґ, шт. Пенсильванія, США – 21. 05. 2012, там само) – церков­ний діяч. Орден «За заслуги» 3-го ступ. (2008). Закін. Колегію св. Ан­дрія (м. Вінніпеґ, Канада, 1959), Семінарію св. Володимира (Нью-Йорк, 1960), Ун-т Дукен (Піт­тсбурґ, 1967). 23 квіт­ня 1967 рукопоклад. у сан диякона, 29 квітня – пресвітера УПЦ у США. Служив у кафедрал. храмі св. Володимира у м. Чикаґо, 1968 призначений настоя­телем парафії св. Миколая у м. Трой (шт. Нью-Йорк). 18 груд­ня 1971 прийняв чернечий постриг. 7 травня 1972 хіротоніз. на єпископа Чиказького, 1979 – архієпископа. 1993 обрано митрополитом УПЦ у США, 1994 – першо­ієра­рхом УАПЦ у діаспорі. Від 1995 – митрополит Ірину­польський.

О. Є. Заплетнюк

Стаття оновлена: 2014