ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Енциклопедія Сучасної України – на чільному місці «Української книжкової полиці» Національної бібліотеки Франції

2022-12-16

Енциклопедія Сучасної України – на чільному місці «Української книжкової полиці» Національної бібліотеки Франції

12 грудня 2022 року в Парижі перша леді України Олена Зеленська в рамках свого офіційного візиту до Франції презентувала в Національній бібліотеці Франції (НБФ) 24 томи «Енциклопедії Сучасної України», переданої Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського.

Цій події передувала історія досліджень і підготовки такої презентації, а також тривалих взаємин двох провідних бібліотек наших країн.

Найактивнішим партнером Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського з книгообміну у Франції була й залишається Національна бібліотека Франції – одна з найвідоміших бібліотек світу. Особливо це стало відчутним після масштабного російського військового вторгнення до України. Тоді НБФ була серед перших міжнародних інституцій, які мобілізували свої зусилля для допомоги Україні й українським культурним закладам шляхом співпраці задля збереження культурної спадщини. Президент Національної бібліотеки Франції пані Лоранс Анжель (Laurence Engel) ще 4 березня 2022 року виступила з відповідною офіційною заявою: «Усі відділи Національної бібліотеки Франції разом зі мною висловлюють свою солідарність з українським народом і суворо засуджують російську агресію на його території. Європа дуже добре знає, що таке безвихідь війни та її трагічні і невідворотні наслідки. Національна бібліотека Франції буде брати участь у всіх необхідних заходах, щоб підтримати Україну. Вона докладе зусиль, аби вшанувати українську культуру в усіх її проявах, аби підтримати наших колег, особливо у їхній місії зберегти культурну спадщину».

Досліджуючи й розкриваючи свої унікальні фонди, НБФ розгорнула широку діяльність з висвітлення сторінок історії і культури України. На сайті бібліотеки створено спеціальний розділ «Solidarité avec le peuple ukrainien» («Солідарність з українським народом»), де групуються основні матеріали на цю тему.

Книгообмінні стосунки нашої Бібліотеки з НБФ завжди були взаємокорисними й доброзичливими. Враховуючи стрімке зростання в світі інтересу до України і з метою популяризації історичних і культурних надбань українського народу, НБУВ за підтримки Посольства України у Франції надіслала 22 томи «Енциклопедії Сучасної України» (ЕСУ) (Київ, 2001–2022), які були в обмінному фонді бібліотеки, а перший і 24-й томи, яких не вистачало, передав до Франції директор Інституту енциклопедичних досліджень НАН України Микола Железняк разом із добіркою наукових видань про енциклопедичну справу в Україні.

Тож 12 грудня 2022 року 24 томи «Енциклопедії Сучасної України» були презентовані в НБФ першою леді України Оленою Зеленською.

Задумана наприкінці 1990-х років групою провідних учених України й діаспори як доповнення до «Енциклопедії українознавства», нині Енциклопедія Сучасної України є найбільшим за обсягом статей і за кількістю томів енциклопедичним виданням українською мовою. Вона всебічно й об’єктивно відтворює багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть, охоплюючи всі сфери буття України. Відтепер «Енциклопедію Сучасної України» представлено в одній із читальних зал НБФ, де вона працюватиме на позитивний імідж України.

Користувачів має зацікавити й онлайн-енциклопедія «Знакові постаті українського походження у світовій цивілізації», підготовлена науковцями Інституту енциклопедичних досліджень НАН України.

Сподіваємось, що міжнародна співпраця, культурний обмін між Національною бібліотекою Франції і НБУВ, іншими бібліотеками та інституціями України буде поглиблюватись і розширюватись, сприятиме взаємопізнанню та духовному взаємозбагаченню. Щиро дякуємо Національній бібліотеці Франції, особисто президентові бібліотеки пані Лоранс Анжель, директору з міжнародних відносин Офелії Рамонатсо (Ophelie Ramonatxo), усім співробітникам книгозбірні за дієву інформаційну підтримку, допомогу й солідарність з українським народом у його боротьбі з російською воєнною агресією.

Фотоматеріали:

Підготувала: Тетяна Добко

Джерело: http://nbuv.gov.ua/node/6045


Інші новини

Нові статті ЕСУ

2023-07-28

Енциклопедія Сучасної України за останні місяці збагатилася новими статтями (зокрема, за липень додано 891 нову статтю), переважна...


Тематична виставка «Енциклопедії незалежної України»

2023-05-25

25 травня з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження в Книжковій палаті України відкрилася книжкова...


ЕСУ в першому кварталі 2023 року

2023-04-24

Нові статті У цьому році особливістю підготовки ЕСУ є те, що нові статті з’являються онлайн раніше, ніж виходять друком. За...


Понад 2,8 млн читачів «Енциклопедії сучасної України» в 2022 році

2023-01-02

У 2022 році показник відвідуваності онлайн-версії ЕСУ досягнув позначки 2 млн 825 тис. читачів (понад 235 тис. читачів щомісяця і понад 7700...


Граматична спадщина Євгена Тимченка

2022-12-25

В Інституті енциклопедичних досліджень НАН України підготовлено видання першодруків Євгена Тимченка про відмінки іменників...