2024-12-24 44
За підсумками 2024 року кількість користувачів сайту ЕСУ сягнула понад 3,2 млн (один користувач асоційований з окремою IP-адресою). Переважна частка серед них – із території України, а також держав, що прийняли найбільше українських біженців – Німеччина, Польща, США, Франція, Чехія (загалом зафіксовано користувачів зі 191 країни).
Україномовні користувачі сайту становлять найбільшу частку аудиторії. Наступними за чисельністю йдуть російськомовні, англомовні, німецькомовні, польськомовні, франкомовні, італійськомовні користувачі тощо. Нагадаємо, до 2022 року переважала російськомовна аудиторія (визначення носіїв мови відбувається за даними мовних налаштувань пристроїв, з яких переглядають сайт).
Більшість відвідувань сайту ЕСУ здійснено з телефонів і планшетів.
ЕСУ онлайн нараховує 76,4 тис. статей, і кожна з них вже має свою аудиторію читачів (має хоча б один перегляд). За рік кожну статтю в середньому переглянули 70 разів, щодня в середньому 15 тис. статей привертали увагу користувачів, а загальна кількість переглядів сайту перевищила 5,3 млн (маємо на увазі лише унікальні перегляди, що залежать від неповторності IP-адреси: напр., якщо людина зайшла на окрему сторінку двічі і більше разів зі свого телефону, це буде вважатися одним переглядом цієї сторінки, але якщо вона почне заходити на неї і з комп’ютера, це забезпечить ще +1 перегляд).
Найчастіше переглядали такі статті ЕСУ:
Цього року запитами в Google, завдяки яким користувачі мережі Інтернет найчастіше потрапляли на статті ЕСУ, були:
Загалом пошукові запити в Google (т. зв. органічний пошук) – основне джерело трафіку, серед інших джерел-лідерів – посилання у Фейсбук, Вікіпедії, запити в інших пошуковиках (зокрема Bing).
Станом на кінець 2024 року у Scopus знайдено 113 статей, що містять покликання на статті ЕСУ, з них 25 – статті, опубліковані цього року (для підрахунків використано запит «esu.com.ua» у системі пошуку Scopus серед «References»).
В іншій бібліографічній базі даних Google Scholar запит «Енциклопедія Сучасної України» надає 7,8 тис. результатів пошуку.
ЕСУ – найбільше українське довідкове видання за кількістю авторів (нині 23,7 тис.), що переважно є визнаними експертами в тій чи іншій галузі знань. Авторами статей, які у 2024 році користувалися популярністю, стали відомі українські інтелектуали Василь Лісовий, Валерій Капелюшний, Станіслав Кульчицький, Валентин Хільчевський, Сергій Тримбач, Юрій Шаповал, Віталій Ханко, Вадим Скуратівський, Микола Железняк, Дмитро Гроздинський, Максим Стріха, Мирослав Попович, Іван Дзюба, Іван-Ярослав Гамкало, Микола Мушинка та багато інших.
Відтак ЕСУ є не просто джерелом довідкової інформації про Україну 20-21 ст., а передусім знань, інтерпретованих інтелектуальною елітою нації. У цьому цінність і неповторність даного енциклопедичного проєкту.
ЕСУ в першому півріччі 2024 року
2024-07-01
Робота редакції У 2024 році редакція продовжила роботу з акцентом на розвиток електронної версії енциклопедії. У травні електронну...
Енциклопедичні підсумки 2023 року
2023-12-25
Україна – енциклопедична держава. Ми маємо чудові енциклопедії, словники й довідники, зокрема й унікальні: «Енциклопедія...
Опубліковано 15-й випуск “Енциклопедичного вісника України”
2023-12-21
Опубліковано 15-й випуск “Енциклопедичного вісника України”, у якому містяться студії, що висвітлюють історичні, філологічні,...
70 тисяч статей в Енциклопедії Сучасної України
2023-09-20
Тиждень, що минає, став знаковим для укладачів Енциклопедії Сучасної України: кількість статей, доступних на сайті ЕСУ, сягнула 70 тисяч....
2023-07-28
Енциклопедія Сучасної України за останні місяці збагатилася новими статтями (зокрема, за липень додано 891 нову статтю), переважна...