ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Донтехгума

«ДОНТЕХГУ́МА» – підприємство гумоазбестової галузі промисловості. Розташ. у Донецьку. Засн. 1944 як Куйбишев. райпромкомбінат, гол. спеціалізацією якого було виробництво продукції хім. промисловості, гумового взуття та ін. товарів нар. споживання. Від 1963 – Донец. завод гумотех. виробів. 1958 на підприємстві освоєно виготовлення прогумованих тканин, плащів, 1961 – футбол. камер і надув. плавал. кругів, 1964 – надув. гумових човнів і матраців, 1965 – газових гумотканин. компенсаторів. Протягом 1965–90 на заводі нарощували вироб. потужності з виробництва товарів нар. споживання та розширювали асортимент товарів пром. призначення. Від 1991 – орендне підприємство з сучас. назвою, від 1995 – ВАТ. Нині у складі «Д.» – 5 цехів. ВАТ є лідером з виробництва гумотех. виробів для машинобудування та металургії, вугіл. та гірн.-видобув. пром-стей, автомобіл. та залізнич. транспорту, а також товарів для відпочинку та туризму в Донец. обл. У соц. сфері – база відпочинку «Бриз». Кількість працівників – 300 осіб. Голова правління – Н. Степанова.

Д. М. Сміренський

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Донтехгума / Д. М. Сміренський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-20905

Том ЕСУ:

8-й

Дата виходу друком тому:

2008

Дата останньої редакції статті:

2008

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

20905

Кількість переглядів цього року:

3

Схожі статті

Костянтинівський скляний завод
Підприємcтва  | Том 14 | 2014
А. М. Новосельський, Р. М. Карпова
Енергомашспецсталь
Підприємcтва  | Том 9 | 2009
А. М. Токарева
Донецький експериментальний ремонтно-механічний завод
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
В. І. Захаров

Нагору