ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Дошкільний заклад для аномальних дітей

ДОШКІ́ЛЬНИЙ ЗА́КЛАД ДЛЯ АНОМА́ЛЬНИХ ДІТЕ́Й – різновид спеціальних дошкільних закладів (СДЗ) для дітей дошкільного віку з різними вадами психофізичного розвитку. До таких належать діти з порушеннями зору, слуху, інтелекту, мовлення, опорно-рухового апарату, емоц.-вольової сфери, а також зі склад. видами порушень (склад. дефект). Діти з психофіз. вадами переддошкіл. і дошкіл. віку перебувають у СДЗ відповідно до виду порушення. В Україні діють номенклатура СДЗ, а також положення про СДЗ відповід. типу. Вирішено питання наповнюваності груп, функціонування психол. мед.-пед. консультацій (рай., обл., міських, центр.) та організації і функціонування спец. дошкіл. груп при масових освіт. дошкіл. закладах. Серед СДЗ – ясла-садки, садки, садки з цілодобовим перебуванням, санаторні дит. садки, будинки дитини. Групи в СДЗ комплектують за віковим принципом. У таких закладах діє розпорядок дня з урахуванням вікових та психофіз. особливостей дітей; організовано також комплексну діяльність фахівців (дефектологів, мед. працівників, психологів), спрямовану на визначення специфіки корекц. виховання дітей залежно від первин. вади та вторин. відхилення. Відповідно до кожної категорії дітей і типу дошкіл. закладу в практику впроваджено диференц. системи навч. та вихов. роботи, зміст яких висвітлено у дошкіл. олігофрено-, тифло-, сурдопедагогіці, логопедії та відповід. спец. методиках. Проблеми навч.-вихов. роботи у СДЗ вивчають В. Синьов, М. Шеремет, Л. Фомічов, Є. Синьова, Т. Свиридюк, Д. Шульженко, С. Федоренко та ін.

Літ.: Егоров С. Ф., Лыков С. В., Волобуева Л. М. Введение в историю дошкольной педагогики. Москва, 2001.

В. М. Синьов, М. К. Шеремет

Рекомендована література

  1. Егоров С. Ф., Лыков С. В., Волобуева Л. М. Введение в историю дошкольной педагогики. Москва, 2001.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Дошкільний заклад для аномальних дітей / В. М. Синьов, М. К. Шеремет // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-21155

Том ЕСУ:

8-й

Дата виходу друком тому:

2008

Дата останньої редакції статті:

2008

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

21155

Кількість переглядів цього року:

9

Схожі статті

Кінематека України Національна
Світ-суспільство-культура  | Том 13 | 2013
В. В. Марченко
Коломийський вісник
Світ-суспільство-культура  | Том 14 | 2014
Л. В. Бабій
Британська енциклопедія (Encyclopaedia Britannica)
Світ-суспільство-культура  | Том 3 | 2004
С. О. Плахотнюк

Нагору