ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Дніпро-Бузький морський торговельний порт

ДНІ́ПРО-БУ́ЗЬКИЙ МОРСЬКИ́Й ТОРГОВЕ́ЛЬНИЙ ПОРТ Засн. 1978 як Дніпро-Бузький морський порт у складі Микол. глинозем. заводу. Від 2000 – держ. підприємство «Морська держ. адміністрація Дніпро-Бузького морського порту», від 2003 – держ. підприємство з сучас. назвою. Підпорядк. Мін-ву транспорту та зв’язку України. Виконує держ. нагляд та контроль за дотриманням міжнар. і нац. вимог з безпеки мореплавства на судноплав. шляхах і акваторіях Бузько-Дніпров. регіону; за утриманням порт. споруд та гідротех. об’єктів і акваторій, що їх використовують для торг. мореплавства суб’єкти підприємниц. діяльності незалежно від форми власності, крім морських торг. портів; здійснює нагляд за екол. станом, проведення днопоглиблювал. робіт у зоні відповідальності. Крім того, на Д.-Б. м. т. п. покладено функції з організації виконання вимог Міжнар. кодексу з охорони суден і порт. засобів щодо впровадження на вантаж. терміналах заходів із морської безпеки. До зони нагляду та контролю інспекції держ. порт. нагляду входять 11 акваторій підприємств різної форми власності, а також такі мор. судноплавні шляхи заг.-держ. значення, як Бузько-Дніпровсько-лиманський канал, Херсон. морський канал, 1-е та 2-е коліно акваторії каналу порту Миколаїв та Спас. канал. Працівники підприємства здійснюють постійні заходи з модернізації вироб. бази, поліпшення техніко-екон. характеристик, розвитку та вдосконалення галузі морського транспорту. Кількість працівників – 100 осіб. Директор – О. Нагірний (від 2001).

І. Д. Беглиця, В. А. Щербак, І. В. Колтун

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Дніпро-Бузький морський торговельний порт / І. Д. Беглиця, В. А. Щербак, І. В. Колтун // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-22177. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

8-й

Дата виходу друком тому:

2008

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Світ-суспільство-культура

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

22177

Кількість переглядів цього року:

10

Схожі статті

Вододільний хребет
Ландшафти  | Том 5 | 2006
О. О. Кагало
Обама
Людина  | Том 24 | 2022
В. В. Павлюк
Крикливий
Людина  |  Том 15 | 2014
О. В. Ковальчук

Нагору