ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Дартс

ДАРТС (англ. dart – дротик) – спортивно-розважальна гра, в якій гравці кидають спеціальні дротики у закріплену на стіні круглу мішень, розділену на сектори з числами. Її виготовляють з натурал. щетини або волокна і кріплять на вис. 173 см від підлоги до центру, який називається булл-ай (від англ. bull eye – биче око), або «яблучко». Попадання у нього з відстані 237 см оцінюють у 50 очок. Грають один на один, парно й командно: по черзі підходять до відмітки та здійснюють серію кидків. Завдання гравця – за мін. кількість спроб набрати максимум очок. Д. розвинувся кілька століть тому у Великій Британії. За легендою, його вигадали англ. лучники для розваги в пабах. Замість дротиків (довж. 30,5 см, маса не більше 50 г) використовували обламані стріли, замість стандарт. мішені – дно пивної бочки. Найрозповсюдженіші види Д.: «501», «Крикет», «Набір очок», «Раунд», «Діаметр», «Циферблат» та ін. Абсолют. світ. рекорд у грі «501» (фінали великих турнірів проводять саме за її правилами) – 9 дротиків – показав Е. Бристоу (5-раз. чемпіон світу). Розвиток технологій перетворив Д. на сучасну гру. Розроблено електрон. Д. з автомат. підрахунком очок. 1908 Д. визнано нац. видом спорту та відпочинку у Великій Британії; відтоді проводять офіц. змагання. 1927 відбувся 1-й індивід. чемпіонат світу. 1973 правила турнірів затв. Британ. дартс-організацією. 1992 створ. Профес. дартс-корпорацію. На 27-х Олімпійських іграх у Сіднеї (2000) Д. був серед показових видів спорту. У Рад. Союзі Д. розвивався від кін. 1980-х рр.; 1990 відбувся 1-й чемпіонат СРСР, 1991 – розіграш Кубка СРСР. В Україні Д. малопоширений. 1999 в Ужгороді відбувся 1-й чемпіонат України (50 учасників). 2003 зареєстровано Федерацію Д. України.

В. С. Муха

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Дартс / В. С. Муха // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2007. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-23658

Том ЕСУ:

7-й

Дата виходу друком тому:

2007

Дата останньої редакції статті:

2007

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

23658

Кількість переглядів цього року:

73

Схожі статті

Велосипедний спорт
Спорт  | Том 4 | 2005
В. О. Савелков
Буревісник
Спорт  | Том 3 | 2004
В. К. Гаврилко
Київський обласний інтернат спортивного профілю
Спорт  | Том 13 | 2013
С. В. Мартинов

Нагору