ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Дитячий фонд ООН

ДИТЯ́ЧИЙ ФОНД ООН — агентство ООН. Лауреат Нобелівівської премії миру (1965). Заснований 11 грудня 1946 у Нью-Йорку як Міжнародний фонд допомоги дітям ООН — ЮНІСЕФ (абревіатура від англ. United Nations International Children’s Emergency Fund). Від 1953 — сучасна назва. Складається з добровільних внесків окремих осіб, компаній, закладів та урядів країн — чл. ООН. Став однією з перших програм допомоги ООН у межах організації заходів із охорони здоров’я і покращення харчування бл. 20-ти млн дітей у зруйнов. Європі. Поступово функції фонду розширено, його діяльність спрямовано на надання допомоги дітям країн, що розвиваються, зокрема на сприяння сан. просвіті, боротьбі з туберкульозом, трахомою, проказою і малярією та ін., допомозі у розробленні багатої на протеїни їжі. Завдяки діяльності ЮНІСЕФ сотні мільйонів дітей пройшли курс лікування від небезпеч. хвороб, засн. декілька тис. материн. відділень і оздоров. центрів. 1985 обладнано понад 1 млн шкіл, бл. 700 тис. дит. центрів харчування і 900 тис. водопроводів. Окрім того, фонд постачає продукти харчування й одяг для дітей, надає допомогу при землетрусах, повенях, засухах та ін. стихій. лихах. ЮНІСЕФ має 30 регіон. відділень у Європі, Пн. і Пд. Америках, Африці й Азії; діє у 158-ми країнах.

1997 відкрито представництво у Києві, яке нині реалізує програму співробітництва з урядом України, громад. та міжнар. організаціями, розраховану на період від 2006 до 2010. Осн. її завдання: сприяння зниженню дит. смертності, покращення охорони материнства, боротьба з ВІЛ/СНІДом, захист найвразливіших категорій дітей, сприяння ґендер. рівності тощо. У межах цього співробітництва ЮНІСЕФ працює за чотирма програмами: «Адвокація, інформ. та соц. політика» (забезпечення дотримання прав дитини, перетворення їх на пріоритет. напрям для держави і суспільства), «ВІЛ/СНІД» (профілактика захворювання у дітей і підлітків, захист прав ВІЛ-інфікованих дітей), «Здоров’я і розвиток дитини» (зменшення рівня дит. та материн. смертності шляхом підтримання ініціатив на нац. та місц. рівнях, зокрема створення лікарень, удосконалення практики домаш. догляду за дитиною тощо), «Захист дитини» (захист дітей від домаш. та інституц. насильства і жорстокого поводження, трансформація системи держ. допомоги з акцентом на родин. догляд, створення механізмів нац. політики для підтримки найвразливіших дітей тощо). Програми фонду впроваджують у всіх регіонах України.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2007
Том ЕСУ:
7
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Світ-суспільство-культура
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
24402
Вплив статті на популяризацію знань:
123
Бібліографічний опис:

Дитячий фонд ООН / А. Суховерська // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2007. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-24402.

Dytiachyi fond OON / A. Sukhoverska // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2007. – Available at: https://esu.com.ua/article-24402.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору