ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Батальйони хлопські

БАТАЛЬЙО́НИ ХЛО́ПСЬКІ (Bataliony Chłopskie) – польські конспіративні збройні формування під час 2-ї світової війни. Засн. у листопаді 1940 з ініціативи Польс. селян. партії на окупов. Німеччиною і СРСР тер. Польщі й Зх. України. Б. х. організовувалися у сільс. місцевості й діяли як сільська самооборона, в деяких регіонах мали партизан. загони і становили резерв Армії Крайової, з якою пізніше злилися. У Галичині засн. 1942 і утворили Дев’яту округу, якою командували Я. Шрам, А. Цужитек, Я. Новак. 1943–44 окремі Б. х. взаємодіяли з рад. партизанами. Завданням Б. х. було відновлення влади Польщі на зх.-укр. землях. Відомі випадки сутичок Б. х. з підрозділами УПА, факти нападів на укр. села. Після вступу рад. військ у зх. області України Б. х., як і Армія Крайова, були роззброєні, частину особ. складу відправлено в концтабори, а частину зараховано до Війська Польського. Припинили існування влітку 1944.

Літ. : К. Przybysz, A. Wojtas. Bataliony Chłopskie. T. 1. Warszawa, 1985; Ілюшин І. Польське підпілля на території Західної України в роки Другої світової війни // Україна-Польща: Важкі питання. Варшава, 1998.

К. Є. Науменко

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Батальйони хлопські / К. Є. Науменко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2003. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-40726

Том ЕСУ:

2-й

Дата виходу друком тому:

2003

Дата останньої редакції статті:

2003

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

40726

Кількість переглядів цього року:

25

Схожі статті

Крилов
Людина  |  Том 15 | 2014
О. М. Боголюбов
Корякіна
Людина  |  Том 14 | 2014
В. М. Коляденко
Кольнік
Людина  | Том 14 | 2014
Т. І. Дугаєва

Нагору