ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Авангард

АВАНГА́РД – селище міського типу Овідіопольського району Одеської області. Знаходиться на Пн. Сх. Овідіоп. р-ну, за 49 км від рай. та за 15 км від обл. центрів. Пл. 3,4 км2. Насел. 2,2 тис. осіб (2001). Має транспортний зв’язок з Одесою; міські перевезення пасажирів здійснюються за двома автобусними маршрутами і одним маршрутним таксі. На поч. 20 ст. на тер. А. знаходились поміщицькі господарства. До 1939, крім радгоспу «Авангард», до господарства входили землі колгоспу «Красний переселенець» (3,5 тис. га) і відділ. Ленінталь (2 тис. га). Від 1949 до його складу увійшли колгоспи «Прапор комунізму», «Вільний бурлак», ім. Леніна, «Красний партизан»; 1982 з господарства виділилися в окремі спеціаліз. підприємства комбінат «Тепличне» (нині приватне підприємство) і консерв. завод «Іллічівський» (нині АТ). Від 1995 – смт. На тер. селищ. ради розташ. 10 підприємств різної форми власності, осн. з них: ЗАТ «Авангард», Одес. обл. племінне підприємство вироб. база Одес. біотех. інституту. Осн. напрямки діяльності с.-г. підприємств: вирощування і виробництво зерн. та овочевих культур, виробництво м’яса, молока, м’ясо-молоч. продукції. У смт є амбулаторія; Будинок культури, б-ка, стадіон; діє релігійна громада УПЦ МП. Є обеліск односельчанам, що загинули під час 2-ої світової війни, пам’ятник воїнам-визволителям.

В. П. Спрейс, Н. А. Чеповська

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Авангард / В. П. Спрейс, Н. А. Чеповська // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42259

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Населені пункти

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42259

Кількість переглядів цього року:

7

Схожі статті

Красноградський район
Населені пункти  | Том 15 | 2014
В. В. Щепіна
Докучаєвськ
Населені пункти  | Том 8 | 2008
Б. М. Бондар
Косенівка
Населені пункти  | Том 14 | 2014
Я. О. Гончарук

Нагору