ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Авіакон

«АВІАКО́Н»  — державне підприємство з ремонту та переобладнання вертольотів марки «Мі» всіх типів і модифікацій. Підпорядк. МО України. Розташ. у м. Конотоп Сум. обл. Засн. 1931 як 16-і самост. авіац. майстерні, від 1946 — 224-а авіаремонтна база дальньої авіації, від 1961 — Конотоп. авіаремонт. завод, від 1992 — держ. підприємство «А.», від 1995 — Конотоп. авіаремонт. завод «А.». Історія заводу багата на бойові та трудові традиції. Від поч. 2-ї світової війни 16-і майстерні увійшли до діючої армії і були єдиним ремонт. підприємством Пд. фронту, яке відновлювало пошкоджені в боях літаки та двигуни, надавало тех. допомогу безпосередньо у військ. частинах. До 1964 завод ремонтував стратег. бомбардувальники ТУ-4 та двигуни АШ-73ТК, НК-12. У 1964 колектив заводу опанував ремонт нового типу авіатехніки — важкого транспорт. вертольота Мі-6, його агрегатів, приладів, електрон. та радіоелектрон. обладнання. 1965, після істотної тех. та організац. реконструкції, «А.» був визнаний уряд. комісією провід. підприємством із ремонту вертольотів Мі-6 та всіх його модифікацій. Від 1976 на заводі ремонтуються бойові вертольоти Мі-24, від 1989 — найпотужніші багатоцільові вертольоти Мі-26, від 1992 — багатоціл. вертольоти Мі-8, а від 1993 — багатоціл. вертольоти Мі-2. «А.» вирішує складні завдання ремонту та забезпечення експлуатац. підтримки виробів як в Україні, так і за її межами. Частка продукції в заг.-укр. обсязі ремонту авіац. техніки — 22,8 %. Обсяг виробництва експорт. продукції в 1999 склав 57,9 % від заг. обсягу викон. робіт. Дієздатність вертольотів, відремонтованих та переобладнаних на «А.» під особливі умови експлуатації, визнало керівництво миротвор. орг-цій ООН. Багаторіч. досвід ремонту авіац. техніки був використаний для виконання програми конверсії: опановано ремонт газотурбін. двигунів для магістр. газоперекачув. станцій, випуск вентиляторів охолодження градирень, які застосовують у металургії. Технології авіац. складання застосовують у виробництві міських та міжміських автобусів серед. класу (1991–97 — виготовлено 70 автобусів). Від 1997 «А.» ремонтує трамваї для потреб Конотопа. Маючи у своєму розпорядженні парк сучас. автомобільної техніки, «А.» здійснює перевезення великотонаж. вантажів на значні відстані. «А.» — актив. учасник міжнар. виставок, займається спонсор. та благодійницькою діяльністю. Перший нач. 16-х самост. авіац. майстерень — військ. інж. А. Янченко (1931–36), перший нач. заводу — М. Носов (1956–68), від 1995 — О. Єнін.


Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2001
Том ЕСУ:
1
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Підприємcтва
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
42338
Вплив статті на популяризацію знань:
42
Бібліографічний опис:

Авіакон / Л. А. Мельник // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-42338.

Aviakon / L. A. Melnyk // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2001. – Available at: https://esu.com.ua/article-42338.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору