ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Автогідроагрегат

«АВТОГІДРОАГРЕГА́Т» – підприємство транспортної галузі, що спеціалізується на випуску запасних частин. Підпорядк. Держ. комітету пром. політики України. Розташ. у м. Мелітополь Запоріз. обл. Засн. 1928 як машинно-тракторна майстерня з технічного обслуговування і ремонту с.-г. техніки; від 1933 – ремонт. завод тресту заводів капітал. ремонту тракторів «Укртрактороремонт»; від 1958 – Мелітоп. ремонт. завод Запоріз. адм. р-ну; від 1959 – завод «Автозапчастина»; від 1978 – «А.»; від 1994 – ВАТ з колект. формою власності. Від початку заснування завод ремонтував трактори ЧТЗ, ХТЗ, «Універсал», мотори автомобілів АМО, виготовляв головки блоків до автомобілів АМО, ГАЗ, універс. пристрої для розточування шатун. вкладок, а також виконував ін. ремонтні та відновлюв. роботи у галузі с.-г. техніки. Під час 2-ї світової війни завод евакуйовано до м. Калачинськ (Омська обл., РФ) і переустатковано для випуску різноманіт. зброї для фронту. У 1946 повністю відновлено, і в 50-х рр. він досяг найбільшого розвитку. Від 1959 «А.» перекваліфіков. на виготовлення запасних частин до автомобілів, зокрема вкладок до двигунів. Нині завод виготовляє корінні і шатунні вкладки підшипників ковзання до легк. автомобілів і тракторів; гальмівні циліндри і циліндри приводу зчеплення, амортизатори до легкових автомобілів тощо. Загальний обсяг виробництва продукції – на суму 3 млн 900 грн (2000). Партнерами-споживачами продукції «А.» є заводи України: Луцький автомобільний, Мелітопольський моторний, Луганський колінчастих валів, Харківський моторний, «АвтоЗАЗ-ДЕУ»; Ярослав. моторний завод, Уфимське моторобуд. ВО, Мінський моторний завод та інші ремонтні заводи пострад. країн. «А.» має базу відпочинку, дитячий оздоровчий табір, гуртожиток.

Л. М. Киреєва

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Автогідроагрегат / Л. М. Киреєва // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42422

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42422

Кількість переглядів цього року:

15

Схожі статті

Бериславський машинобудівний завод
Підприємcтва  | Том 2 | 2003
П. В. Тищенко
Логотип
Підприємcтва  | Том 17 | 2016
В. К. Шостя
Дніпропетровський завод прокатних валків
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
О. С. Мельников

Нагору