ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Агромаш

«АГРОМА́Ш» – підприємство сільськогосподарського машинобудування. Підпорядк. Фонду Держмайна України. Розташ. у Києві. Створ. 1958 як Дарниц. дослідно-експерим. ремонтний завод на базі міжрай. майстерні. Спеціалізувався на капітал. ремонті автомобілів ГАЗ-69, УАЗ-469 та їхніх агрегатів, тракторокомбайн. дизелів СМД. Крім того, завод ви-готовляв рухомі установки ОЗ-9902А для заправки та змащування тракторів і с.-г. машин, рухомі дефектовочні установки МПР-16366 для визначення і усунення несправностей тракторів та с.-г. машин у польових умовах. Від 1989 на базі заводу створ. Укр. ВО «А.», до складу якого ввійшли Микулинец. ливарно-мех. завод, Бистричів. мех. завод, Летичів. агрегатний завод, а пізніше – Спілка селян. виробників «Дніпро» (Хмельн. обл.), агропромцех агрофірми «Стугна» (Київ. обл.) та держ. підприємство «Київ». 1998 ВО «А.» трансформувалось у держ. підприємство Київ. завод «А.», від 2000 – ВАТ «Київ. завод “А.”» Підпр-во випускає продукції та надає послуги на суму 200 млн грн; заг. кількість робітників – 292 особи. Від початку діяльності на заводі розроблено нові методи відновлення деталей, спроектовано та виготовлено зразки устаткування, які широко застосовуються на ремонт. підприємствах України, освоєно технол. процеси однобіч. крапкового зварювання деталей та ін. З-д співпрацює з Інститутом надтвердих матеріалів НАНУ (впровадження у виробництво плоско-вертикал. хонінгування алмазними брусками), Інститутом неорган. хімії НАНУ (розробка нових засобів зняття окалини і корозії) та ін. «А.» застосовує сучасні технології механообробки, шліфування, зубонарізання, зварювання, складання вузлів та агрегатів машин, фарбування тощо. Підпр-во має відповідне технол. устаткування для статич. і динаміч. балансування валів; систему, що передбачає проектування, виготовлення і впровадження у виробництво технол. оснащення та інструменту. Осн. продукцією заводу нині є випуск с.-г. агрегатів-ґрунторозпушувачів ГРН-1,6, ГРН-2,9, ГРН-3,9, запчастин до них; резервуарів з харч. нержавіючої сталі; охолоджувачів молока; молокопровідної арматури. Виробляє також устаткування для перероб. галузей с. господарства: ковбасні міні-цехи, міні-пекарні, молочні лінії, товари нар. споживання, запчастини до автомобіля УАЗ-469, проводить ремонт вузлів та агрегатів до нього. Продукція заводу відзначена Міжнар. призом за якість. Підпр-во співпрацює із ЗАТ «Оболонь», «Світоч», компанією «Волиньхолдинг», держ. підприємством «Украгролізинг» та інші. У різний час завод очолювали М. Голубицький (1960–76), В. Шпак (1984–97), від 1999 – В. Репецький. «А.» має базу відпочинку побл. Євпаторії, ресторан, їдальню, медпункт.

О. Л. Ціомальчук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Агромаш / О. Л. Ціомальчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42591

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42591

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Дніпропетровський комбайновий завод
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
В. І. Євдошенко
Дергачівський завод турбокомпресорів
Підприємcтва  | Том 7 | 2007
Л. О. Калашник, О. П. Тараненко
Загальна книгозбірня
Підприємcтва  | Том 10 | 2010
М. О. Гринько

Нагору