ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Актаське озеро

АКТА́СЬКЕ О́ЗЕРО – солоне озеро у Ленінському р-ні АР Крим, у групі Керченських озер. Інша назва – Альєльське озеро. Від Азов. м. відокремлене пересипом завширшки до 1 км. Довж. 8 км, шир. 3,5 км, пл. 26,8 км2, глиб. 0,1 м. Улоговина витягнута з пн. Сх. на пд. Зх. Береги високі, круті. Живиться за рахунок інфільтрації мор. води та підземними мінералізованими водами. Вода хлоридно-натрієвого типу. Мінералізація ропи змінюється за сезонами від 110 до 310 ‰, макс. – у серпні–вересні, мін. – у травні–березні. Наприкінці літа озеро інколи пересихає, на дні утворюється шар солі. На опріснених ділянках поширена водяна рослинність. Характерне «цвітіння» води.

А. М. Оліферов

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Актаське озеро / А. М. Оліферов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-43530

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

43530

Кількість переглядів цього року:

26

Схожі статті

Велике загоранське озеро
Водойми  | Том 4 | 2005
Я. О. Мольчак
Гнила Липа
Водойми  | Том 5 | 2006
О. О. Кагало
Марківка
Водойми  | Том 19 | 2018
Г. І. Денисик

Нагору