ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Кук

КУК – гора в Карпатах Українських, у південно-східній частині гірського масиву Боржава. Знаходиться на межі Іршав. та Міжгір. р-нів Закарп. обл., на Пд. Зх. від смт Міжгір’я. Вис. 1361 м над р. м. До вис. 1200–1250 м над р. м. вкрита буковими лісами з незнач. домішкою ялини та ялиці, вище – вторинні (антропоген. походження) полони­ни з чорничниками, біловусовими та щучниковими луками. Гол. масив простягається з Пд. на Пн. (частково на Пн. Зх.) до вершини Полонина Кук (1190 м над р. м.). Пд. відроги переходять у хребет Толяний, пд.-сх. простягаються в напрямку хреб­та Палений Грунь. Пн.-сх. схили у привершин. частині дуже круті. Об’єкт туризму. Побл. К. з пд. сторони – Річанський заказник.

О. О. Кагало

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кук / О. О. Кагало // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51091

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51091

Кількість переглядів цього року:

21

Схожі статті

МАСМА
Світ-суспільство-культура  | Том 19 | 2018
А. О. Собко
П’яних
Людина  | 2024
Ф. Й. Яновський
Гаргер
Людина  |  Том 5 | 2006
О. С. Дем’янюк

Нагору