ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Кукловський Кир Григорович

КУКЛО́ВСЬКИЙ Кир Григорович (31. 01. 1913, Луцьк – ?) – композитор, диригент, музичний і театральний діяч. Навч. у Київ., закін. Париз. консерваторію (1948; кл. композиції і диригування). Під час 2-ї світової війни перебував у нацист. концтаборі, згодом – у таборах для переміщ. осіб у Німеччині. Емігрував до Франції, де брав участь в організації та був муз. кер. укр. театру в Парижі. Від 1949 – у США. Від 1951 – диригент Укр. профес. театру в Нью-Йорку, поставив оперу «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовсь­­кого. Засн. муз. видавництва «Книги поштою», де видавав власні твори, аудіозаписи. Диригував симф. оркестрами у Києві, Льво­ві, Станіславі (нині Івано-Франківськ), Кракові, Мюнхені, Пари­­жі. Автор творів для симф. оркестру (2 симфонії, Сюїта на укр. теми, симф. поема «Море»), скрипки, віолончелі, хору, романсів, а також творів для дітей (зокрема «20 мініатюр» на укр. теми; дит. мюзикл «Лисячий ба­­зар», лібрето Леоніда Полтави, 1986).

В. П. Мацько

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кукловський Кир Григорович / В. П. Мацько // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51110. – Останнє поновлення : 14 трав. 2024.

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2024-05-14

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51110

Кількість переглядів цього року:

14

Схожі статті

Кожухар
Людина  |  Том 13 | 2013
Г. В. Степанченко
Бабенко
Людина  |  Том 2 | 2003
Г. Г. Макаренко
Композиторів України Національна спілка
Світ-суспільство-культура  | Том 14 | 2014
Т. С. Невінчана

Нагору