ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Кульна

КУ́ЛЬНА – річка у Котовському та Красноокнянському районах Одеської області, ліва притока Тростянця (впадає в Ягорлик, басейн Дністра). Довж. 34 км, пл. водозбір. бас. 251 км2. Бере початок на Пн. від с. Романівка Котов. р-ну. Долина завширшки до 2,5 км, завглибшки до 100 м, з крутими схилами та ярами. Шир. заплави до 200 м. Річище звивисте, завширшки до 2 м. Похил річки 2,3 м/км. Живлення переважно снігове. Улітку пе­ресихає і перетворюється на каскад ставків. Льодостав нестійкий. Вода хлоридно-магнієво-натрієвого складу (мінералізація 1,0–3,0 г/дм3). Воду використо­вують для потреб с. господарства та розведення риби.

В. В. Гребінь

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кульна / В. В. Гребінь // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51437

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Водойми

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51437

Схожі статті

Многа
Водойми  | Том 21 | 2019
О. О. Винарчук
Ворожеська
Водойми  | Том 5 | 2006
І. П. Ковальчук
Верещиця
Водойми  | Том 4 | 2005
П. І. Штойко

Нагору