ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Курило Кость Миколайович

КУРИ́ЛО Кость Миколайович (17. 07. 1888, с. Грем’яча, нині Миргород. р-ну Полтав. обл. – ?) – військовик. Закін. реал. школу в м. Ромни (нині Сум. обл., 1908). Навч. у С.-Пе­тербур. лісовому інституті, з якого виключений за участь у рев. русі. Після відбуття одноріч. військ. служби продовжив навч. на 2-му курсі Новоолександр. інституту с.-госп-ва і лісоводства (Польща). З поч. 1-ї світової війни мобілізов. до рос. армії. В одному з боїв потрапив у австр. полон. У таборах вів про­­світн. роботу серед військовополонених-українців. У січні 1919 – начштабу 1-го Сірого полку 1-ї Сірої дивізії Армії УНР. Піcля поразки Визв. змагань 1917–21 мешкав у Варшаві. 1924 намагався вступити до Укр. тех.-госп. академії у Подєбрадах (Чехо-Словаччина). Подальша доля невідома.

Р. М. Коваль

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Курило Кость Миколайович / Р. М. Коваль // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51907

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51907

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Жидек
Людина  |  Том 9 | 2009
П. З. Гуцал
Орлов
Людина  | 2024
А. І. Шушківський
Божко
Людина  | 2023
В. С. Муха

Нагору