ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Кутлак

КУТЛА́К – річка у Судацькій міськраді АР Крим. Ін. назви – Юрт, Баглар-Узень. Довж. 9 км, пл. 28,2 км2. Бере початок у балці на пд.-зх. схилі г. Теркез-Оба, на вис. бл. 700 м над р. м., впадає у Кутлац. бухту Чорного моря. Долина у верхоріччі V-подібна, у нижній частині ящикоподібна, її шир. від 5–8 м у верхів’ї до 800–1000 м у пониззі. Заплава переривчаста двостороння, завширшки 50–400 м, наявна у ме­жах Кутлац. улоговини і в нижній течії. Постій. стік спостерігається лише у верхів’ї, а нижче щезає в алювіал. відкладеннях. Підрусл. стік затримується і використовується для зрошування виноградників. На мілких прито­ках є кілька загат для затримання поверхн. стоку. Річка є селенебезпечною: інтенсивні селі спос­терігалися 1964 і 1967. На місці остан. трагедії встановлено пам’ятник.

Літ.: Олиферов А. Н., Тимченко З. В. Реки и озера Крыма. 2005; Олиферов А. Н. Селевые потоки в Крыму и Карпатах. 2007 (обидві – Сімферополь).

А. М. Оліферов

Рекомендована література

  1. Олиферов А. Н., Тимченко З. В. Реки и озера Крыма. 2005;Google Scholar
  2. Олиферов А. Н. Селевые потоки в Крыму и Карпатах. 2007 (обидві – Сімферополь).Google Scholar

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кутлак / А. М. Оліферов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-52169

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

52169

Кількість переглядів цього року:

3

Схожі статті

Мерефа
Водойми  | Том 20 | 2018
В. В. Хільчевський
Кагул
Водойми  | Том 11 | 2011
Г. А. Ромалійський
Когильник
Водойми  | Том 13 | 2013
А. В. Сваволя, Н. Г. Чорноброва

Нагору