ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Куціль Олександр Романович

КУЦІ́ЛЬ Олександр Романович (14. 05. 1910, м. Мос­тиська, нині Львів. обл. – 27. 01. 2003, м. Мельбурн, Австралія) – громадський діяч. Брат Р. Куціля. Закін. укр. гімназію в Перемишлі (1928), здобув ступ. магістра пра­ва у Львів. університеті (1934). Під час навч. у Львові співав у хорах «Сур­ма» і «Бандурист». Співзасн. спортивного товариства «Скала» (Мостиська, 1928). У роки 2-ї світової війни виїхав до Німеччини (виступав як хорист у театрі ім. Бла­вацького й хорі «Ватра»), згодом – до Австралії. Співзасн. Укр. громади Вікторії, чл. Союзу укр. організацій Австралії. Актив. учасник укр. культур. і церк. жит­тя в Австралії. Засн. (1950) і пер­ший диригент мішаного хору «Чайка».

Літ.: Він відійшов від нас, щоб бути у вічності: Українська спільнота Австралії провела на вічний спочинок Великого Українця – мґр. Александра Куціля // Церква і життя. 2003. № 4.

О. М. Вацеба

Рекомендована література

  1. Він відійшов від нас, щоб бути у вічності: Українська спільнота Австралії провела на вічний спочинок Великого Українця – мґр. Александра Куціля // Церква і життя. 2003. № 4.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Куціль Олександр Романович / О. М. Вацеба // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-52327

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

52327

Схожі статті

Колотило
Людина  |  Том 14 | 2014
Н. В. Тирпак
Гультай
Людина  | 2018
Я. І. Василькевич
Кузнецов
Людина  |  Том 15 | 2014
М. І. Капіца

Нагору