ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Левицький Зиновій

ЛЕВИ́ЦЬКИЙ Зиновій (1865 – 15. 01. 1943, м. Коломия, нині Івано-Фр. обл.) – лікар, громадський діяч. Медицину вивчав у Відні. Брав участь у діяльності Укр. академ. товариства «Січ» (від 1884 – секр., від 1888 – заступник голови, від 1895 – почес. чл.). Працював у Праз. університеті. Повернувшись в Україну, відкрив приватну практику в Коломиї. Згодом став дир. місь­кого шпиталю, звільн. з посади польс. владою як неблагонадійний. Співзасн. Укр. лікар. товариства у Львові (1910). У 1914 признач. чл. краєвої ради здоров’я при уря­ді Австро-Угорщини. У 1930-х рр. провадив лікар. практику в с. Кор­шів; до 1940 працював у санаторії в с. Черемхів (обидва – Ко­ломий. р-ну). Член Першої управи Укр. нар. дому в Коломиї. Жертвував на фонд допомоги інвалідам, надавав лікар. допомогу слухачам курсів, організ. товариством «Сільс. господар» у Коршеві. Автор праці «Народна лічниця Аллянд і новійші способи лічення чахотки (туберкульози)» // «Здоровлє», 1913, ч. 8.

Літ.: Пундій.

П. Пундій, Я. В. Ганіткевич

Рекомендована література

  1. Пундій.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Левицький Зиновій / П. Пундій, Я. В. Ганіткевич // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-53774

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

53774

Схожі статті

Дубровін
Людина  |  Том 8 | 2008
В. М. Войтенко
Копинець
Людина  |  Том 14 | 2014
В. В. Кухта
Коломієць
Людина  |  Том 14 | 2014
А. К. Мойсієнко

Нагору