ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Київський річковий порт

КИ́ЇВСЬКИЙ РІЧКОВИ́Й ПОРТ – підприємство галузі річкового транспорту. Розташ. на Дніпрі у центр. частині Києва. Засн. 1897 після завершення будівництва Київ. гавані. Має понад 1,5 тис. м вантаж. причалів, обладнаних сучас. вантажно-розвантажув. засобами. У структурі порту – 3 причали-склади у межах Києва та 2 у Київ. обл. (м. Ржищів та Переяслав-Хмельницький), портал. (вантажопідйомністю до 20 т) та плавучі (5 і 16 т) крани, гідропісконавантажувач, авто- і електронавантажувачі та ін. перевантажув. механізми; криті та відкриті склади для виконання робіт і обслуговування великих вантажопотоків; вантажні буксирні та рейдові судна. Порт оснащений гідротех. спорудами, спец. обладнанням для стоянки, обробки та навігац. обслуговування флоту, залізнич. й автомоб. під’їзними шляхами, берег. госп-вом, ремонт. майстернями. Осн. види діяльності: перевалка всіх видів ген. і навалоч. вантажів та їхнє зберігання; доставка вантажів між портами, буксирування в межах бас. Дніпра; видобування, транспортування та реалізація річк. піс- ку; комплексне обслуговування флоту тощо. Пасажир. флот порту виконує екскурсійні та прогулянк. рейси, здійснює перевезення пасажирів на комфортабел. пасажир. прогулянк. суднах. У структурі порту – річк. вокзал, павільйони, причали у місцях масового відпочинку. Найвищого розвитку К. р. п. досяг у 1980-і рр., коли обсяги вантажно-розвантажув. робіт досягли 30 млн т за навігацію, місц. перевезень вантажів – 10 млн т, перевезення пасажирів на внутр.-міських та приміських лініях – понад 4 млн осіб. Голова правління – С. Вус (від 2011).

С. Г. Горобець

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Київський річковий порт / С. Г. Горобець // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2013. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-6219. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

13-й

Дата виходу друком тому:

2013

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

6219

Кількість переглядів цього року:

35

Схожі статті

Костянтинівський скляний завод
Підприємcтва  | Том 14 | 2014
А. М. Новосельський, Р. М. Карпова
Дніпропетровський трубний завод
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
С. І. Груздова, А. І. Новиков
Байда
Підприємcтва  | Том 2 | 2003
С. О. Плахотнюк

Нагору