ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Марків Віктор-Радослав

МА́РКІВ Віктор-Радослав (30. 03. 1968, м. Гартфорд, шт. Коннектикут, США) – піаніст, педагог. Син Б. Марківа. З походження українець. 1992 здобув ступ. бакалавра в Університеті Гартфорда, 1996 – магістра мистецтв в Університеті м. Перчейз, 2007 захистив доктор. дис. про творчість М. Скорика, з яким був особисто знайомий, в Університеті Коннектикута (м. Менсфілд; обидва – США). Гри на фортепіано навч. у П. Ратмана, П. Пертіса, В. Винницького, В. Фельцмана. Від 1993 виступає як піаніст для амер. та укр. публіки. Водночас від 1995 викладає теорію та історію гри на фортепіано на муз. відділі Університету Нью-Гейвен (шт. Коннектикут). При Університеті організував серію концертів «Музика для публіки різного віку» за участі відомих музикантів. Гастролював з концертами у США, Італії, Іспанії, Бразилії, Україні. У репертуарі – програми «Слов’янські композитори ХХ століття», «Вокальна музика» та ін. Перший виконавець творів Е. Девіса, Д. Амрама, Дж. Перле, Д. Макбрайда. Співпрацює в дуеті із Дж. Літвін (сопрано), 2009 записав із нею спільний компакт-диск. Виступає критиком муз. рецензій в англ. муз. журналах. 2012 отримав стипендію для пед. та дослід. роботи в Україні. Впродовж цієї програми читав лекції у Львів. муз. академії та Львів. університеті. Автор кн. «Life and Solo Piano Works of the Ukrainian Composer Myroslav Skoryk» («Життя та твори для фортепіано соло українського композитора Мирослава Скорика», Левістон, 2010).

О. І. Коломиєць

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Марків Віктор-Радослав / О. І. Коломиєць // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2018. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-63713

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

19-й

Дата виходу друком тому:

2018

Дата останньої редакції статті:

2018

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

Ключове слово:

піаніст

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

63713

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Муляр
Людина  |  Том 22 | 2020
О. М. Хіль
Маргаріус
Людина  |  Том 19 | 2018
О. В. Давиденко
Левкович
Людина  |  Том 16 | 2016
В. С. Грабовський

Нагору