ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Нагайло Богдан

НАГА́ЙЛО Богдан (14. 12. 1952, м. Вулвергемптон, Велика Британія) – журналіст, публіцист, дипломат. Народився у сім’ї укр. біженців – вихідців із Київ. і Терноп. обл. З дитинства долучився до укр. культур. життя, навч. в укр. субот. школі. Здобув ступ. бакалавра у Лідському університеті (Велика Британія, 1974) та ступ. магістра із сучас. сх.-європ. історії в Манітоб. університеті (Канада, 1975). В організації «Міжнародна амністія» досліджував порушення прав людини в СРСР і захищав в’язнів сумління (1978–82). Пропагував укр. справу в зх. ЗМІ, як журналіст писав для часописів «The Times», «The Guardian», «Observer», «New Statesman», «Spectator», «Index on Censorship» (усі – Велика Британія), «The Wall Street Journal» (США), у статтях привертав увагу до укр. дисидентів, голодомору 1932–33 тощо. Від 1984 – на радіо «Свобода» (м. Мюнхен, Німеччина): 1989–91 – директор укр. ред.; 1994–2014 – співроб. OOH: ст. радник із питань політики Верхов. комісара ООН у справах біженців у Женеві (на тер. колиш. СРСР, координатор у зв’язках із ОБСЄ та Радою Європи), представник Верхов. комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Азербайджані та Анґолі; 2014–15 – керівник команди Департаменту ООН з політ. питань в Україні; 2015 – проф. Женев. школи дипломатії; 2015–17 – Представник Офісу сприяння демократії в Україні. Нині мешкає у м. Барселона (Іспанія), однак продовжує співпрацю з укр. ЗМІ як журналіст і політ. аналітик. Спів­ав­тор кн. «Soviet Disunion: А History of the Nationalities Problems in the USSR» («Рушимий Союз: Історія національного питання в Радянському Союзі», Лондон; Нью-Йорк, 1990; перекладена італ., япон. та ін. мовами), автор монографії з новіт. історії України «The Ukrainian Resurgence» («Укра­їнське Відродження», Лондон; Торонто, 1999).

О. О. Сухобокова

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Нагайло Богдан / О. О. Сухобокова // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2020. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-71443

Том ЕСУ:

22-й

Дата виходу друком тому:

2020

Дата останньої редакції статті:

2020

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

71443

Кількість переглядів цього року:

16

Схожі статті

Мазаний
Людина  |  Том 18 | 2017
А. А. Лимич
Бурчо
Людина  |  Том 3 | 2004
А. С. Глущак
Бурлака
Людина  |  Том 3 | 2004
В. П. Павловська

Нагору