ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Нездійминога Микола Павлович

НЕЗДІЙМИНОГА́ Микола Павлович (14. 12. 1895, м. Кобеляки, нині Полтав. обл. – 26. 08. 1963, м. Філадельфія, шт. Пенсильванія, похов. у м-ку Бавнд Брук, шт. Нью-Джерсі, США) – лікар. Від 1915 навч. на мед. факультеті Університету св. Володимира у Києві. З поч. Визв. змагань 1917–21 вступив до Укр. студент. куреня в Києві (виконував обов’язки фельдшера), згодом служив у Сан. управі Армії УНР та Синьому полку 3-ї Заліз. дивізії. Від 1920 мешкав у таборі для інтернованих у Вадовицях (Польща). Нелегально перейшов до Чехо­словаччини, 1929 здобув докторат з медицини у Карловому університеті в Празі. Проходив практику у шпиталях і водночас працював асист. І. Горбачевського на каф. хімії УВУ в Празі. Від 1932 очолював санаторій для хворих на туберкульоз у м. Модра, згодом працював окруж. лікарем у с. Шведлар (обидва – нині Словаччина). Під час 2-ї світової вій­ни був таборовим лікарем у м. Інґольштадт, водночас викладав в Укр. торг.-госп. інституті у Реґенсбурзі (обидва – Німеччина). 1949 виїхав до США. Після складання фахових іспитів працював у шт. Огайо, 1955 переїхав до Філадельфії. Брав активну участь у діяльності укр. громад. організацій.

Літ.: Д-р Микола Нездійминога (Посмертна згадка) // ЛВ. 1964. Ч. 32; Ціборовський О. М. На варті здоров’я: Історія становлення соц. гігієни і охорони громадського здоров’я в Україні. К., 2010; Пундій.

О. М. Ціборовський

Рекомендована література

  1. Д-р Микола Нездійминога (Посмертна згадка) // ЛВ. 1964. Ч. 32;Google Scholar
  2. Ціборовський О. М. На варті здоров’я: Історія становлення соц. гігієни і охорони громадського здоров’я в Україні. К., 2010;Google Scholar
  3. Пундій.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Нездійминога Микола Павлович / О. М. Ціборовський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2021. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-72930

Том ЕСУ:

23-й

Дата виходу друком тому:

2021

Дата останньої редакції статті:

2021

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

72930

Кількість переглядів цього року:

5

Схожі статті

Озенбашли
Людина  | Том 24 | 2022
Д. П. Урсу
Павленко
Людина  | 2023
П. П. Ротач, О. П. Ротач
Князькова
Людина  |  Том 13 | 2013
Ж. М. Перцева

Нагору