Оболонь
ОБОЛО́НЬ – багатошарове поселення. Досліджене 1966–74 на правому березі р. Почайна на пн. околиці Києва. Виявлено 64 житла-напівземлянки та 980 госп. ям. Переважна більшість об’єктів належить до зарубинецької культури та пізньозарубинец. часу (1–2 ст. н. е.). Крім великої кількості груболіп. (горщики та корчаги) і чорнолощеної (миски) кераміки, знайдено бронз. та залізні фібули, браслети, шпори, фрагмент прикраси кола виїмчастих емалей. Три напівземлянки з печами-кам’янками та кілька госп. ям, що належать до празької культури, датовані 5–6 ст. н. е.
Літ.: Шовкопляс А. М. Древние и раннесредневековые славянские памятники на территории Киева // Тр. 5-го Междунар. конгресса археологов-славистов. Т. 4. 1988; Шовкопляс Г. М., Терпиловський Р. В. Кераміка рубежу нашої ери з поселення Оболонь у Києві (попередні спостереження) // Старожитності І тис. н. е. на території України. 2003 (обидві — Київ).
Р. В. Терпиловський
Рекомендована література
- Шовкопляс А. М. Древние и раннесредневековые славянские памятники на территории Киева // Тр. 5-го Междунар. конгресса археологов-славистов. Т. 4. 1988;
- Шовкопляс Г. М., Терпиловський Р. В. Кераміка рубежу нашої ери з поселення Оболонь у Києві (попередні спостереження) // Старожитності І тис. н. е. на території України. 2003 (обидві – Київ).