ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Оформлювальне мистецтво

ОФО́РМЛЮВАЛЬНЕ МИСТЕ́ЦТВО – галузь мистецтва; урочисте (тимчасове) оформлення інтер’єру, споруди, районів міста, промислових товарів, предметів побуту, стендів, вітрин, виставок, народних свят. В О. м. використовують різні зображувал. засоби й техніки – архітектури, образотворчого мистецтва, декоративно-ужиткового мистецтва, плаката (зокрема й агітплаката), колажу, фотографії, кіно, телебачення, а також декор. озеленення й освітлення. Має естет., виховне й агітац.-політ. значення. До О. м. вдавалися в Давній Греції та Римській імперії при оформленні тріумфів і свят. У Середньовіччі його застосовували в ритуал. заходах, під час нар. свят і карнавалів. Нині досить часто використовують для рекламування нових товарів, оформлення мітингів і у передвибор. кампаніях. Масштабні оформлення окремих міських об’єктів з комплекс. естет. формуванням середовища реалізовано під час святкування 1500-річчя заснування Києва (1982, під егідою ЮНЕСКО) та проведення 22-х літніх Олімпійських ігор (1980; у багатьох укр. містах і передмістях) і чемпіонату Європи з футболу (2012; у Києві, Донецьку, Львові та Харкові). Тривалий час проводять різні концертні вистави та фестивалі на Співочому полі у Печер. ландшафт. парку в Києві, де висаджено значну кількість квітів, різнотрав’я та дерев, облаштовано сходи на Набережне шосе (див. Набережна), асфальтовані пішохідні доріжки. Подібні концертні майдани є й в ін. містах України.

Л. Є. Жоголь

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Оформлювальне мистецтво / Л. Є. Жоголь // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2022. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-77273

Том ЕСУ:

24-й

Дата виходу друком тому:

2022

Дата останньої редакції статті:

2022

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

77273

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Лобураки
Світ-суспільство-культура  | Том 17 | 2016
Я. Г. Веренко
Ковальов
Світ-суспільство-культура  |  Том 13 | 2013
Т. І. Ромм
Лебединський вісник
Світ-суспільство-культура  | Том 16 | 2016
К. М. Курилишин

Нагору