ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Охріменко Михайло Іванович

ОХРІ́МЕНКО Михайло Іванович (21. 11. 1905, с. Сологубівка, нині Ромен. р-ну Сум. обл. – 22. 02. 1977, с. Довгополівка Ромен. р-ну) – бандурист. Від 1921 здобував освіту у буд. технікумі, згодом – у політех. інституті. Гри на бандурі навч. у свого дядька М. Охріменка, часто виступав разом з ним. Також освоїв гру на піаніно, скрипці та гітарі. У репертуарі – «Дума про козака Голоту», укр. нар. пісні (істор., побут., жартівл., ліричні) та пісні на сл. Т. Шевченка. Після 2-ї світової вій­ни мешкав у Львові та містах Коломия, Надвірна, с. Товмачик Коломий. р-ну Івано-Фр. обл., де працював на керів. посадах деревооброб. підприємств. У цей час вивчав пісні Прикарпаття. Від 1965 – на пенсії, продовжував грати на бандурі.

Б. М. Жеплинський, Д. Б. Ковальчук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Охріменко Михайло Іванович / Б. М. Жеплинський, Д. Б. Ковальчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2022. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-77335. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

24-й

Дата виходу друком тому:

2022

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

77335

Кількість переглядів цього року:

6

Схожі статті

Должиков
Людина  |  Том 8 | 2008
В. М. Нероденко
Луцик
Людина  |  Том 18 | 2017
О. Я. Зінько
Ніколенко
Людина  |  Том 23 | 2021
А. І. Кушнір

Нагору