ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Довгий Олег Іванович

ДО́ВГИЙ Олег Іванович (06. 01. 1993, с. Щурівці Ізяславського, нині Шепетівського р-ну Хмельницької обл. — 31. 01. 2015, поблизу смт Чорнухине Попаснянського, нині Алчевського р-ну Луганської обл., похований 26. 02. 2015 у рідному селі) — військовик. Лейтенант. Герой України (2018, посмертно). Навчався на факультеті аеромобільних військ та розвідки в Академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного у Львові (2010—12), закінчив факультет високомобільних десантних військ та розвідки Військової академії в Одесі (2014). Від червня до серпня 2014 проходив військову службу на посаді начальника фізичної підготовки і спорту, від серпня того ж року — командира взводу, заступника командира гірсько-піхотної роти по роботі з особовим складом 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Закарпатської бригади Сухопутних військ Збройних сил України в Ужгороді. Відтоді брав участь в антитерористичній операції на Сході України. Обороняв м. Дебальцеве Донецької обл., керував взводним опорним пунктом «Віталій» поблизу Чорнухиного. 31 січня 2015 російські бойовики розпочали наступ з метою взяття селища під свій контроль. Взводний опорний пункт вони обстрілювали із систем «Град», застосовували міномет, після чого група піхоти (близько 100 осіб) та 3 танки рушили в наступ. Командир Олег Довгий особисто витягнув тяжкопораненого бійця з поля бою і організував евакуацію в шпиталь його та ще 3-х поранених бійців. Під час подальших бойових дій отримав поранення, однак від госпіталізації відмовився й продовжував керувати діями підлеглих, виявляючи професіоналізм, рішучість та мужність. Позиції взводного опорного пункту вдалося утримати, однак того ж дня командир загинув від кулі снайпера. 23 лютого вдалося забрати його тіло з місця боїв. На честь Олега Довгого встановлено меморіальні дошки на фасадах Щуровецької (2015) та Клубівської (Шепетівський р-н; 2019) шкіл, в яких він навчався. Від 2019 Клубівську школу (від 2021 — ліцей) названо його ім’ям.

В. С. Муха

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Довгий Олег Іванович / В. С. Муха // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2022. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-77544. – Останнє поновлення : 16 берез. 2023.

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2022

Дата останньої редакції статті:

2023-03-16

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

Ключове слово:

військовик

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

77544

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Кравченко
Людина  | 2023
Н. В. Попович-Кузнецова
Манько
Людина  | 2023
Н. В. Попович-Кузнецова
Поліщук
Людина  | 2023
М. Г. Железняк

Нагору