ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Ридзанич Максим Володимирович

РИДЗА́НИЧ Максим Володимирович (28. 12. 1977, смт Коцюбинське Ірпінської міськради, нині Бучанського р-ну Київської обл. — 20. 03. 2015, поблизу с-ща Опитне Ясинуватського, нині Покровського р-ну Донецької обл., похований 23. 03. 2015 у рідному с-щі) — громадський діяч, підприємець, спортсмен, військовик, один із «кіборгів». Старшина. Герой України (2021, посмертно). Орден «За мужність» 3-го ступеня (2015, посмертно). Навчався у коледжі на геодезиста. Від 1996 проходив строкову військову службу в батальйоні спецпризначення Національної гвардії України в Сімферополі. Після армії завершив навчання у коледжі, почав займатися у школі бойових мистецтв «Пересвіт». Став чемпіоном України з карате. Також захоплювався боксом. Деякий час був особистим охоронцем громадянина Франції. Відтоді працював на державній службі та в комерційних структурах. Здобув вищу юридичну освіту. Мешкав із сім’єю у м. Буча. Організував власну фірму. Був активістом громадської організації «Нові обличчя» та постійним учасником громадського життя Приірпіння. Брав участь у Революції гідності на Майдані Незалежності у Києві. У вересні 2014 як добровольця зараховано до лав Збройних сил України — старшиною, головним сержантом роти — командиром взводу снайперів 1-ї аеромобільної десантної роти 90-го окремого десантного штурмового батальйону «Житомир» 81-ї десантно-штурмової бригади. Від жовтня зі своїм підрозділом воював у Донецькій обл., зокрема в м. Костянтинівка, с-щі Піски Ясинуватського р-ну (нині обидва — Покровського р-ну) та Донецькому аеропорту, з якого 23 січня 2015 зі своїми бійцями виходив останнім. У лютому поблизу позиції «Мурашник» у с. Водяне Ясинуватського (нині Покровського) р-ну разом із Володимиром Гнатюком знищив ворожого коригувальника вогню. Загинув під час бойового зіткнення з російськими диверсантами. На його честь 2015 у Бучі перейменовано вулицю та провулок. Встановлено меморіальні дошки: у Коцюбинському — на будівлі рідної Ірпінської школи № 18 (вересень 2015) та на будинку на вул. Доківська, № 39, де мешкав Максим Ридзанич (грудень 2015); у м. Бережани (нині Тернопільського р-ну) Тернопільської обл. — на будинку на вул. Пирогова, № 5, де у діда та баби минули його дитячі роки (квітень 2017). Почесний громадянин Бучі (від вересня 2017). Максим Ридзанич зображений на пам’ятнику захисникам України, що встановлений у м. Краматорськ Донецької обл., його ім’я викарбуване в смт Коцюбинське на пам’ятному знаку воїнам-землякам, які загинули під час проведення антитерористичної операції. У жовтні 2022 у Бережанах надруковано марку із його портретом.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
лип. 2024
Том ЕСУ:
стаття має лише електронну версію
Дата опублікування статті онлайн:
Тематичний розділ сайту:
Людина
Ключове слово:
громадський діяч
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
77598
Вплив статті на популяризацію знань:
131
Бібліографічний опис:

Ридзанич Максим Володимирович / О. В. Савченко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2022, оновл. 2024. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-77598.

Rydzanych Maksym Volodymyrovych / O. V. Savchenko // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2022, upd. 2024. – Available at: https://esu.com.ua/article-77598.

Завантажити бібліографічний опис

Євкін-Бялосинський
Людина  |  Том 9  |  2009
Г. М. Пермінова
Єфименко
Людина  |  Том 9  |  2024
П. Г. Марков
Іваненко
Людина  |  Том 11  |  2011
Н. В. Федотова
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору