ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Чуб Олександр Сергійович

ЧУБ Олександр Сергійович (15. 02. 1995, Харків — 19. 06. 2022, м. Сіверськодонецьк Луганської обл.) — військовик. Молодший лейтенант. Герой України (2022). Працював інструктором з рукопашного бою навчально-тренувального комплексу Військового інституту Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Від 2016 брав участь в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил на Сході України; від лютого 2022 — у відсічі повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. Наприкінці лютого — у квітні — учасник оборони Києва та боїв на території Київської обл. Часто як доброволець виконував найризикованіші бойові та спеціальні завдання, зокрема з розвідки, влаштування засідок для противника, знищення ворожих баз в тилу, захоплення полонених і зброї. У квітні 2022 воював на Півдні України. Здобута Олександром Чубом інформація під час розвідок дозволяла зберегти від ударів ворога життя українських воїнів і цивільних осіб, озброєння й військову техніку. У червні 2022 виконував бойові завдання в Луганській обл., зокрема й під час важких вуличних боїв у Сіверськодонецьку, де героїчно загинув. 15 грудня 2022 на будівлі авіакосмічного ліцею ім. І. Сікорського Національного авіаційного університету, де навчався Олександр Чуб, встановлено меморіальну дошку.

М. Г. Железняк

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Чуб Олександр Сергійович / М. Г. Железняк // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-878271

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-03-26

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

Ключове слово:

військовик

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

878271

Кількість переглядів цього року:

26

Схожі статті

Зеленко
Людина  |  Том 10 | 2010
І. М. Джога
Лаврів-Скрентович
Людина  |  Том 16 | 2016
Ю. Д. Зайцев
Кукурба
Людина  | 2023
О. С. Іщенко

Нагору