ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Яндульський Сергій Юрійович

ЯНДУ́ЛЬСЬКИЙ Сергій Юрійович (1988, Рівне) — військовик. Підполковник (2023). Герой України (2023). Орден Богдана Хмельницького 3-го ступеня, медаль «За військову службу Україні» (обидві — 2022). Навчався за цивільною спеціальністю в університеті, закінчив кафедру військової підготовки та отримав звання офіцера запасу. 2010 вступив до лав Збройних сил України та розпочав свою військову кар’єру з посади командира взводу в одному з розвідувальних військових підрозділів, що на той час дислокувався у рівненському гарнізоні. Від 2017 служить у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс» Сухопутних військ Збройних сил України в Івано-Франківській обл.: був помічником начальника штабу — начальником розвідки 109-го окремого гірсько-штурмового батальйону (базується в с. Крихівці Івано-Франківського р-ну), нині командир мотопіхотного батальйону (у м. Коломия). Брав участь в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил на Сході України; від 24 лютого 2022 — у відсічі повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. Під керівництвом Сергія Яндульського ліквідовано значну кількість військової техніки й особового складу противника. У червні 2022 під ворожим обстрілом на території Луганської обл. особисто надав першу допомогу старшому солдату, якого згодом доправив у безпечне місце. Наприкінці вересня того ж року на передових позиціях у Донецькій обл. отримав вогнепальне поранення плеча й лівого стегна, але зміг організувати відсіч і завдати втрат окупантам.

А. І. Шушківський

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Яндульський Сергій Юрійович / А. І. Шушківський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-878319

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-10-30

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

Ключове слово:

військовик

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

878319

Кількість переглядів цього року:

30

Схожі статті

Кравченко
Людина  | 2023
Н. В. Попович-Кузнецова
Котенко
Людина  | 2023
Н. В. Попович-Кузнецова
Ходаківський
Людина  | 2023
А. І. Шушківський

Нагору