ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Бутусін Леонід Олегович

БУТУ́СІН Леонід Олегович (27. 04. 2001, м. Владивосток, РФ — 09. 03. 2022, с. Лукашівка Чернігівського р-ну Чернігівської обл., похований 04. 04. 2022 на Алеї Слави у м. Калуш Івано-Франківської обл.) — військовик. Брат Р. Бутусіна. Солдат. Герой України (2023, посмертно). Багатодітна родина Бутусіних (9 дітей, в Україні народилося ще 3-є) 2014 переїхала з РФ на Прикарпаття (нині мешкає у с. Грабівка Калуського р-ну). Леонід Бутусін навчався у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї (м. Надвірна Івано-Франківської обл.) та на юридичному факультеті Одеського університету. Від 2020 разом з братом служив у 16-му окремому мотопіхотному батальйоні 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана І. Виговського Збройних сил України (м. Конотоп Сумської обл.). Був стрільцем і помічником гранатометника. Брав участь в операції Об’єднаних сил на Сході України; від 24 лютого 2022 — у відсічі повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. Загинув разом з братом під час оборони с. Лукашівка. 30 березня після звільнення села від російських окупантів тіла Леоніда та Романа знайшов їхній батько, військовий Олег Бутусін, який брав участь в антитерористичній операції на Сході України у складі батальйону «Правий сектор», а від лютого 2022 захищав Київщину. Хлопці билися до останнього, біля них було багато гільз, їхні тіла були прошиті кулями. В останньому бою вони спалили ворожу БМП і підбили танк окупантів. На місці загибелі синів Олег Бутусін поставив хрести, а до Калуша забрав землю, скроплену їхньою кров’ю. 2022 зброю до рук також взяв 18-річний Григорій — молодший брат Леоніда та Романа. Від травня 2023 обидва Герої — Почесні громадяни Калуської міської територіальної громади (посмертно).

Р. П. Судик

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Бутусін Леонід Олегович / Р. П. Судик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-879811

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-07-27

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

879811

Кількість переглядів цього року:

13

Схожі статті

Косівський район
Райони  | Том 14 | 2014
І. А. Пелипейко , М. В. Цьок
Міщенко
Людина  | 2023
В. С. Муха
Носковський
Людина  |  Том 23 | 2021
П. З. Гуцал

Нагору