ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Щоголев Іван Євгенович

ЩО́ГОЛЕВ Іван Євгенович (06. 07. 1998, Харків — 25. 03. 2023, с. Берестове Бахмутського р-ну Донецької обл., похований 29. 03. 2023 на Алеї Героїв 18-го кладовища у рідному місті) — військовик. Молодший сержант. Герой України (2023, посмертно). Орден «За мужність» 3-го ступеня (2022). Закінчив Харківський професійний ліцей машинобудування (за фахом токар-фрезерувальник широкого профілю). Від 2016 брав участь в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил на Сході України; від 24 лютого 2022 — у відсічі повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. Спочатку воював у складі 1-ї окремої штурмової роти «Вовки Да Вінчі» Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Згодом підписав контракт зі Збройними силами України та служив у 92-й окремій механізованій бригаді імені кошового отамана І. Сірка, у складі якої заснував та очолив розвідгрупу «Бешкетники Сірка». Разом із побратимами успішно нищив окупантів на Донбасі та Харківщині. Він був одним із тих, хто йшов перший у бій, завжди вів за собою людей. Загинув унаслідок артилерійського обстрілу, коли повертався зі спостережного пункту. Прощання з Іваном Щоголевим відбувалося на стадіоні футбольного клубу «Металіст» (Харків), уболівальником якого він був. У січні 2024 вулицю Уральська в рідному місті перейменували на його честь.

Н. В. Попович-Кузнецова

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Щоголев Іван Євгенович / Н. В. Попович-Кузнецова // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-879867. – Останнє поновлення : 19 черв. 2024.

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2024-06-19

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

879867

Кількість переглядів цього року:

45

Схожі статті

Ковальчук
Людина  | 2023
М. Г. Железняк
Лазаренко
Людина  | 2023
А. І. Шушківський
Побуґ-Маліновський
Людина  | 2024
М. Д. Вітенко

Нагору