ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Панчук Ярослав

ПАНЧУ́К Ярослав (08. 06. 1923, с. Монастирок-Оглядівський Радехівського пов. Тернопільського воєводства, нині Червоноградського р-ну Львівської обл. — 25. 10. 2011, м. Чикаґо, шт. Іллінойс, США) — лікар-анестезіолог, громадський діяч, меценат. Брат Богдана, чоловік Ярослави Панчуків, батько Х.-З. Панчук-Фединської. Доктор медицини (1950). Закінчив Українську академічну гімназію у Львові (1941). Медичні студії розпочав у Львові, завершив в Ерланґенському університеті (Німеччина, 1949). Під час навчання був співорганізатором та членом управи Української студентської громади та членом студентської «Обнови». 1950 емігрував до США. Відбув інтернатуру і спеціалізацію з анестезіології при медичному центрі Нью-Йоркського університету. Член Американського коледжу анестезіологів, іменований асоційованим професором університетського шпиталю та шпитального центру Нью-Йорка, асистентом-професором клінічної анестезіології Коледжу медицини при Нью-Йоркському університеті. 1958—92 провадив приватну практику з анестезіології в Чикаґо. Член Українського лікарського товариства Північної Америки в Нью-Йорку та Іллінойсі, член і голова академічної «Обнови» в Чикаґо. Разом з дружиною був жертводавцем на українські культурні та релігійні цілі: українські студії у Гарварді, Енциклопедію Українознавства, Українські музеї у Нью-Йорку і Чикаґо, Український інститут Америки в Нью-Йорку, Інститут модерного мистецтва в Чикаґо, видавничий фонд «Лікарського вісника», відродження церкви в Україні, НТШ, УВАН тощо.

Літ.: Пундій.

П. Пундій

Рекомендована література

  1. Пундій.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Панчук Ярослав / П. Пундій // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-880348

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-09-12

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

Ключове слово:

лікар-анестезіолог

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

880348

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Новикова
Людина  |  Том 23 | 2021
Г. К. Северин
Лебедєв
Людина  |  Том 16 | 2016
К. К. Васильєв, В. Е. Маркевич
Крив'як
Людина  | Том 15 | 2014
П. Пундій, Я. В. Ганіткевич

Нагору