ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Пинянське газове родовище

ПИНЯ́НСЬКЕ ГА́ЗОВЕ РОДО́ВИЩЕ  — поклади газу. Знаходиться у Самбірському р-ні Львiвської обл., за 10 км від м. Самбір. Належить до Більче-Волицького нафтогазоносного району Передкарпатської нафтогазоносної області Західного нафтогазоносного регіону України. Приурочене до Крукеницькоï пiдзони Бiльче-Волицької зони. Пинянська структура підготовлена сейсморозвідкою методом відбитих хвиль у 1965 за горизонтами відбиття у нижньосарматських відкладах. 1966 розпочато пошукове буріння. Наступного року свердловиною 5 вiдкрито газове родовище. На родовищі встановлено 5 газових покладів. Розвідка його завершена 1970. У цьому ж році підраховані запаси. Всього на той час пробурено 23 пошуковi та розвідувальні свердловини та 16 експлуатаційних. Пинянська структура залягає між Залужанською i Садковицькою, що разом з Хідновицькою утворюють одну лінію антиклiнальних складок. Вона простягається вздовж насуву Самбірської зони на Більче-Волицьку. Пинянська структура сарматськими горизонтами — це слабо виражений структурний ніс, вісь якого піднімається у північно-західному напрямку. Його південно-західне крило прилягає до насуву Самбірської зони та зрізається ним на різних стратиграфічних рівнях. У середній частині носа виділяється невелика антиклiнальна складка, що обмежується замкнутою ізогіпсою 1420 м. Вона не є самостійною пасткою та входить до єдиного резервуару, в якому продуктивні пісковики заміщуються глинами у північно-західному напрямку. Газові поклади пов’язані з піщано-глинистими горизонтами дашавської світи нижнього сармату: ВД-14, НД-1, НД-5, НД-6, НД-7, НД-8, НД-9. Поклади пластові склепінні літологічно обмежені та тектонічно екрановані. Контакти газ–вода знаходяться на абсолютних глибинах від 1327 до 1740 м. У горизонтах ВД-14 та НД-1 вони не встановлені. Розробку родовища розпочато 1968. У продуктивному розрізі виділено 5 експлуатаційних об’єктів: горизонти ВД-14 і НД-1, НД-5, НД-7, НД-8, НД-9. Однак у зв’язку з літологічною мінливістю колекторів окремі частини деяких покладів розробляються як самостійні об’єкти. Максимального відбору газу досягнуто 1972 — 1118,5 млн м3. Найбільша кiлькiсть свердловин видобувного фонду — 29 — була задіяна 1971–73. Середній дебіт газу однієї свердловини становив близько 190 тисяч м3/добу. Нині П. г. р. є на завершальній стадії розробки. Загалом з нього видобуто 8828 млн м3 газу, з них 2019 — 10 млн м3 газу. Отримання газу зменшується внаслідок обводнення свердловин з водоносних проверстків, тому буріння нових експлуатаційних свердловин недоцільне.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2023
Том ЕСУ:
стаття має лише електронну версію
Дата опублікування статті онлайн:
Тематичний розділ сайту:
Ландшафти
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
880412
Вплив статті на популяризацію знань:
30
Бібліографічний опис:

Пинянське газове родовище / Я. Г. Лазарук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-880412.

Pynianske hazove rodovyshche / Ya. H. Lazaruk // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2023. – Available at: https://esu.com.ua/article-880412.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору