ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Подибайло Данило Андрійович

ПОДИБА́ЙЛО Данило Андрійович (24. 11. 1996, Донецьк — 01. 06. 2023, поблизу с. Кліщіївка Бахмутського р-ну Донецької обл., 05. 06. 2023 кремований у Києві) — військовик, поет, громадський діяч. Солдат. Герой України (2023, посмертно). З 5-річного віку мешкав у м. Маріуполь Донецької обл. Навчався у Маріупольському університеті (2014—18). Брав активну участь в акціях на підтримку євроінтеграції у Маріуполі та на майдані Незалежності у Києві. Від 2014 був волонтером центру «Новий Маріуполь». Допомагав журналістам Громадського телебачення «Приазов’я» фіксувати наслідки обстрілу Східного мікрорайону Маріуполя 24 січня 2015. Автор пісень, присвячених подіям на Майдані і на Донбасі. Співав на патріотичних мітингах у Маріуполі та різноманітних фестивалях. На фестивалі Червона рута-2015, який відбувався у Маріуполі, здобув 3-ю премію в категорії «акустична музика» з відзнакою «за розкриття патріотичної тематики». 2018—19 — на строковій службі у маріупольській 12-й бригаді оперативного призначення імені Д. Вишневецького Національної гвардії України. Від початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну (24 лютого 2022) перебував у блокадному Маріуполі. Разом із волонтерами вільного простору «Халабуда» допомагав цивільним і військовим. У квітні 2022 вирішив виїхати з Маріуполя. На блокпосту перед м. Бердянськ Запорізької обл. його затримали російські військовики, побачивши в нього тактичний ремінь. Протягом ночі його катували у Бердянському поліційному відділку, але завдяки кмітливості зміг утекти з полону. Згодом вступив до лав 128-го батальйону 112-ї бригади Територіальної оборони Збройних сил України, служив в окремому підрозділі аеророзвідки «Ангели». Відзначився під час контрнаступу на території Харківської обл. та у боях за м. Бахмут. Загинув у бою.

А. І. Шушківський

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Подибайло Данило Андрійович / А. І. Шушківський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-881053

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-11-07

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

881053

Кількість переглядів цього року:

11

Схожі статті

Ліпко
Людина  |  Том 17 | 2016
О. М. Колянчук
Мрочко
Людина  | 2023
Н. В. Попович-Кузнецова
Пулевич
Людина  | 2023
К. Є. Науменко

Нагору