ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Польовий Ренат Петрович

ПОЛЬОВИ́Й Ренат Петрович (06. 10. 1927, Москва — 17. 09. 2008, Київ) — фахівець у галузі механіки, дослідник кобзарства. До 2-ї світової війни навчався в середніх школах Криворіжчини. Під час війни потрапив на Урал, де навчався в ремісничому училищі та працював токарем на військовому заводі. 1945—51 відбував термін ув’язнення у виправно-трудовому таборі на Колимі. Згодом поселився на Кубані (обидва — РФ), де працював механізатором рибзаводу. Від 1953 мешкав у м. Констянтинівка (нині Краматорського р-ну Донецької обл.), де працював на заводі скловиробів. Після закінчення технікуму та інституту працював конструктором, механіком, технологом. Розробив декілька технологій виробництва скляного волокна. Від 1972 працював у Київській науково-дослідній лабораторії базальтових волокон, від 1975 — на Ірпінському комбінаті «Прогрес» (Київська обл.). 1995—97 перебував в Ізраїлі, де розробляв технологію виробництва базальтового волокна (завершив 2001 в Україні). Ще проживаючи на Донеччині, часто відвідував в Києві скульптора І. Гончара, знайомився з його колекцією народного мистецтва, цікавився літературою з української історії та культури. Від 1982 був учасником народного хору під керівництвом Л. Ященка. 1988 став членом Українського культурологічного клубу, згодом — Української Гельсинської спілки. Збирав матеріали про кубанських кобзарів, які опублікував у книзі «Кубанська Україна» (К., 2002). Був знайомий з дослідниками кобзарства О. Нирком та Б. Жеплинським.

Літ.: Шудря М., Нечепа В. В рокотанні-риданні бандур. К., 2006.

Б. М. Жеплинський, Д. Б. Ковальчук

Рекомендована література

  1. Шудря М., Нечепа В. В рокотанні-риданні бандур. К., 2006.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Польовий Ренат Петрович / Б. М. Жеплинський, Д. Б. Ковальчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-881592

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-12-20

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

881592

Кількість переглядів цього року:

6

Схожі статті

Жечев
Людина  |  Том 9 | 2009
І. Ф. Коджеспірова
Бондар
Людина  |  Том 3 | 2004
О. М. Савчук
Зозуляк
Людина  |  Том 10 | 2010
В. О. Міщенко

Нагору