ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Перебродівський заказник

ПЕРЕБРО́ДІВСЬКИЙ ЗАКА́ЗНИК Функціонував як загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення у 1984—99, відтоді увійшов до складу Рівненського природного заповідника. Знаходився у Дубровицькому та Рокитнівському р-нах Рівненської обл. (нині ця територія входить до складу Сарненського р-ну Рівненської обл.), на схід від с. Переброди і на північ від с. Старе Село. Площа 16 530 га. На час створення до заказника входили Дубровицький та Рокитнівський лісгоспзаги, Будимлянське, Старосільське та Перебродівське лісництва, радгоспи Жаденський та Старосільський (1875 га). Територія заказника охоплювала частину болотного масиву Переброди. Флора представлена низкою реліктових видів рослин: осокою дводомною, шейхцерією болотною, вербою чорничною; серед червонокнижних видів — росичка проміжна, коручка болотна. З лісів переважають соснові, березові та вільхові. Тут зареєстровано 11 видів сфагнових мохів. З тварин трапляються бобри, ондатри, видри. Серед птахів — рідкісні (червонокнижні) види: лелека чорний, орлан-білохвіст, змієїд, пугач, журавель сірий, орел-карлик, кіт лісовий. На водоймах гніздяться водоплавні птахи.

С. І. Коротун

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Перебродівський заказник / С. І. Коротун // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2024. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-882263

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2024

Дата останньої редакції статті:

2024-02-09

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Водойми

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

882263

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Морочне
Водойми  | Том 21 | 2024
Т. Л. Андрієнко
Гнилий Тікич
Водойми  | Том 5 | 2006
В. К. Хільчевський
Іква
Водойми  | Том 11 | 2011
М. Р. Забокрицька

Нагору