Пасічник Євген Андрійович
ПА́СІЧНИК Євген Андрійович (11. 04. 1934, с. Крилів, нині Дубенського р-ну Рівненської обл. — 02. 12. 2005, Київ) — літературознавець-методист, педагог. Доктор педагогічних наук (1989), професор (1990). Закінчив Кременецький педагогічний інститут (Тернопільська обл., 1956). Учителював; від 1960 працював у Національному педагогічному університеті (Київ): від 1989 — професор кафедри методики викладання української мови та літератури. Основний напрям наукових досліджень — методика викладання української літератури, зокрема дитячої. Автор багатьох статей про особливості сприймання учнями літератури в школі та її вивчення, співавтор методичних збірників про майстерність учителів-словесників, естетичне виховання засобами літератури, структуру сучасного уроку тощо. Підготував фонохристоматії з української літератури для 5–8 класів, а також програми з української літератури для середньої школи. За його участі створено низку навчальних кіно- та діафільмів для школярів.
Додаткові відомості
- Основні праці
- Літературне краєзнавство в школі. 1965; Українська література в школі. 1983; Українська література: Підруч. для 5 кл. 1998; 2002 (співавт.); Методика викладання української літератури в середніх навчальних закладах: Навч. посіб. 2000; Українська література: Підруч. для 6 кл. 2000; 2002 (співавт.); Українська література: Підруч. для 7 кл. 2002; 2004 (співавт.); усі — Київ.
Рекомендована література
- Чумак Т. Є. А. Пасічник про сприйняття учнями духовних орієнтирів творчості письменників // Українська мова і література в школі. 2007. № 1;
- Шуляр В. Ідеї Бориса Степанишина, Євгена Пасічника в методиці викладання літератури XXI століття // Українська література в загальноосвітній школі. 2009. № 9.